V. Putinas liepė Rusijoje diegti „Linux“  (78)

Rusijos vyriausybė patvirtino šalies valdžios institucijų perėjimo prie atvirojo kodo programinės įrangos planą, pranešė Rusijos ryšių ministerija. Tokį šalies vyriausybės potvarkį Nr. 2299-p gruodžio 17 dieną pasirašė premjeras Vladimiras Putinas, sakoma pranešime.

Pagal šį planą planuojama federalinius Rusijos valdžios organus ir biudžetines organizacijas 2011 – 2015 m. pervesti prie atvirosios programinės įrangos naudojimo. Vienas pagrindinių šio plano elementų – bazinio programų rinkinio, kuris būtų diegiamas į Rusijos valdininkų darbo kompiuterius, parengimas. Skelbiama kad į šį paketą bus įtraukta operacinė sistema, tvarkyklės ir tam tikrų programų rinkinys. Tikslią privalomo atvirojo kodo programinio paketo sudėtį planuojama patvirtinti iki 2011 m. 4 ketvirčio.

Bandomasis šio paketo testavimas numatytas 2012 m. antrąjį ketvirtį, o nuo 2014-ųjų vidurio jis bus pradėtas diegti į Rusijos valdžios įstaigų ir biudžetinių organizacijų kompiuterius. Paketo atnaujinimus planuojama ruošti kas 3 mėnesius.

Tai jau ne pirmas kartas kai Rusijoje bandoma į valstybinį sektorių įdiegti atviro kodo platformą, tačiau ankstesnieji bandymai žlugdavo dėl politinės iniciatyvos trūkumo.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (78)