Privatumo skandalas: „iPhone“ seka ir išsaugo vartotojų buvimo vietą  (45)

Bendrovė „Apple“ įsivėlė į privatumo skandalą: paaiškėjo, kad jos išmanieji telefonai „iPhone“ seka ir išsaugo tikslią vartotojų buvimo vietą ir laiką. Saugumo ekspertai nustatė, kad telefonai „iPhone“ seka ir slaptame faile išsaugo tikslias asmens buvimo koordinates ir laiką, kada jis ten buvo. Maža to, sinchronizuojant prietaisą su kompiuteriu, ši slapta byla taip pat yra nukopijuojama, praneša Guardian.co.uk.

Taigi kiekvienas, pavogęs/gavęs vartotojo telefoną arba kompiuterį, gali sužinoti, kur ir kada jis buvo. Tam tereikia vienos paprastos programėlės, kuri koordinates išdėsto žemėlapyje. Buvimo vieta ir laikas yra itin tikslūs, mat telefonas koordinates nustato pagal tai, prie kokios mobiliojo ryšio stoties vartotojas buvo prisijungęs. Manoma, kad šią informaciją „iPhone“ telefonai kaupia nuo pernai birželio, kai buvo išleista atnaujinta „Apple“ operacinės sistemos versija „iOS 4“.

„Apple“ sudarė galimybes beveik visiems – pavydžiam sutuoktiniui ar detektyvui – gauti tikslią informaciją apie vartotojo buvimo vietą“, – teigė vienas saugumo spragą aptikusių tyrėjų Pete‘as Wardenas.

Tyrėjai bandė nustatyti, ar kitos telefonų operacinės sistemos, pvz., „Android“, kaupia tokią informaciją, tačiau nieko panašaus nebuvo rasta.

„Jokio kito gamintojo telefonuose nieko panašaus neradome, – sakė P. Wardenas. – Galbūt „Apple“ kuria naujas priemones, kurioms reikia žinoti, kur žmogus buvo anksčiau, tačiau tai – tik mūsų svarstymai.“

Už žmonių privatumą kovojančios organizacijos „Privacy International“ vadovas Simonas Daviesas teigia, kad ši „iPhone“ spraga kelia didelį nerimą. „Buvimo vieta yra vienas jautriausių asmens privataus gyvenimo elementų – tik pagalvokite, kur žmonės būna vakarais. Šių duomenų buvimas kelia rimtą grėsmę privatumui, o vartotojai apie tai net nežino ir neturi galimybių šią funkciją kontroliuoti“, – teigė S. Daviesas.

Nors Didžiosios Britanijos mobiliojo ryšio operatoriai renka informaciją apie telefonų buvimo vietą, ši informacija gali būti pasiekiama tik policijos pareigūnams ar kitai teisėsaugos institucijai, turinčiai teismo leidimą. Telefonai tokios informacijos nekaupia.

Anksčiau kompanija „Google“ susilaukė kritikos bangos už paslaugą „Latitude“. Jos vartotojai galėjo sutikti, kad asmenims, kuriais jie pasitiki, būtų pasiekiama informacija apie jų buvimo vietą. Kritikai teigė, esą tai gali sukelti pavojų vartotojams, tačiau „Google“ pabrėžė, kad ši informacija yra pasiekiama tik tiems asmenims, kuriuos nurodo pats vartotojas.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (45)