10 įdomių faktų apie žmonių elgesį „Facebook“, ir ką tai sako apie visuomenę  (30)

Populiaraus technologinėms naujienoms skirto tinklalapio „Mashable“ įkūrėjas Pete'as Cashmoras pateikė 10 įdomių faktų apie žmonių elgesį socialiniame tinkle „Facebook“, kurie šį tą pasako apie jo naudotojus, taip pat ir apie šio laikmečio vertybes.

56 proc. amerikiečių „draugavimą“ „Facebook“ tinkle su viršininku laiko neatsakingu

2010 metų vasarį atlikta apklausa parodė, kad daugelis amerikiečių laiko nepriimtinu „draugavimą“ socialiniame tinkle su viršininku. Tai rodo, kad nors atskirtis tarp namų ir darbo mažėja, daugelis visgi yra linkę atskirti savo asmeninį gyvenimą nuo profesinio.

„Facebook“ nuorodos, susijusios su seksu, yra platinamos 90 proc. dažniau nei kitos

„Facebook“ patvirtina seną taisyklę – seksą parduoti lengviau. 2010 metais nuo vasario iki kovo mokslininkas Danas Zarrella nagrinėjo 12000 nuorodų „Facebook“ tinkle ir padarė išvadą, kad istorijos, susijusios su seksu, 90 proc. dažniau būna platinamos tinkle nei kitos nuorodos.

Jis taip pat teigia, kad pozityvios naujienos platinamos kur kas dažniau nei negatyvios.

„Facebook“ naudotojai, turintys antrąją pusę, laikomi laimingesniais nei vienišiai

2010 metų vasarį buvo atliktas tyrimas, nagrinėjant, ar naudotojo asmeninis statusas (turi antrąją pusę ar neturi) įtakoja jo laimės jausmą. Tai buvo tiriama skaičiuojant, kiek „Facebook“ nariai skelbia pozityvių ar negatyvių žinučių. Tyrimas atskleidė, kad romantiškus santykius palaikantys žmonės yra šiek tiek laimingesni nei vienišiai.

21 proc. žmonių sutiktų „Facebook“ tinklu nutraukti asmeninius santykius

2010 metų birželį atliktas 1000 „Facebook“ naudotojų tyrimas atskleidė, kad 25 proc. jų būtent šiame socialiniame tinkle sužinojo, kad yra palikti – jie pamatė, kad antroji pusė pakeitė informaciją apie savo šeimyninę padėtį.

21 proc. apklaustųjų sakė, kad jie nuspręstų užbaigti asmeninius santykius būtent tokiu būdu – pakeisdami informaciją apie šeimyninę padėtį socialiniame tinkle. Tai reiškia, kad nors žmonės vis daugiau bendrauja internete, pirmenybę jie atiduoda tarpasmeniniams kontaktams. Beje, 2010 metų liepą atliktas kitas tyrimas parodė, kad tokiu būdu santykius dažniau ryžtasi nutraukti vyrai, o ne moterys – tam pasiryžtų 9 proc. moterų ir 24 proc. vyrų.

85 proc. moterų teigia, kad kai kurie „Facebook“ draugai joms įkyri

Šių metų kovą atliktas tyrimas atskleidė, kad 85 proc. moterų teigia, jog kai kurie „Facebook“ draugai jas erzina ir įkyri. Dažniausiai paminėtas nusiskundimas – „draugai nuolatos skundžiasi“ (63 proc. apklaustųjų).

25 proc. vartotojų nesirūpina asmens duomenų apsauga „Facebook“

2010 metų birželį atliktas tyrimas parodė, kad 25 proc. „Facebook“ naudotojų nesirūpina privatumo apsaugos priemonėmis šiame tinkle. Be to, 26 proc. socialinio tinklo naudotojų nepakankamai rūpinosi savo vaikų apsauga – „Facebook“ skelbė informaciją apie juos ir dėjo savo mažų vaikų nuotraukas.

48 proc. tėvų „draugauja“ su savo vaikais „Facebook“

Tėvai iki šiol nėra aiškiai apsisprendę, ar tinka „draugauti“ „Facebook“ tinkle su savo vaikais. 2010 metų gegužę atliktas tyrimas atskleidė, kad su savo vaikais šiame socialiniame tinkle bendrauja kiek mažiau nei pusė tėvų.

Tėvai taip pat buvo klausiami, kokio amžiaus vaikai galėtų prisijungti prie „Facebook“ tinklo. 26 proc. sakė, kad „sulaukę 18 metų“, 36 proc. – „tarp 16 ir 18 metų“, 30 proc. – „tarp 13 ir 15 metų“, 8 proc. sakė „iki 13 metų“.

Tiesa, šios tendencijos kiek keičiasi. Šį mėnesį atliktas tyrimas parodė, kad daugelis jaunesnių nei 10 metų vaikų tėvų nesijaudina dėl to, ar jų vaikai naudojasi „Facebook“.

47 proc. „Facebook“ naudotojų savo „sienose“ turi keiksmažodžių

Vienas iš atliktų tyrimų parodė, kad 47 proc. socialinio tinklo naudotojų savo „sienoje“ „Facebook“ tinkle turi keiksmažodžių. Kitais žodžiais tariant, beveik pusei socialinio tinklo naudotojų keiksmažodžiai nekelia blogų jausmų.
48 proc. žmonių prisipažįsta, kad jie žiūri savo buvusiojo (buvusiosios) „Facebook“ puslapį per dažnai

Šių metų sausį atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad net 48 proc. žmonių mano, jog socialiniame tinkle jie tyrinėja savo buvusiojo (ar buvusiosios) informaciją per dažnai. Tai reiškia, kad socialiniai tinklai dažnai suteikia informacijos žmonėms, kuriems jos galbūt ir nenorėtume duoti.

36 proc. „Facebook“ naudotojų iki 35 metų po sekso tikrina savo „Facebook“, „Twitter“ ar kitus profilius

2009 metų spalį atliktas tyrimas parodė, kad net 36 proc. žmonių po sekso ėjo tikrinti informacijos į socialinius tinklus. Tai rodo apie vis didėjančią jų svarbą ir besikeičiančius žmonių įpročius. 40 proc. apklaustųjų socialiniuose tinkluose naršė vairuodami, 65 proc. bendravo juose atostogaudami.

Tyrėjai daro išvadą, kad socialiniai tinklai skverbiasi į žmonių gyvenimus itin sparčiai ir tampa neatsiejama gyvenimo dalimi netgi intymiausiais momentais.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (30)