„Download.com“ naujas biznis – „bloatware“?  (5)

Ko gero dažnas iš mūsų yra siuntęsis reikalingas programas iš download.com svetainės, kartais dar žinomos „C-net“ pavadinimu. Kadaise daugeliui tai buvo interneto Meka beieškant programinės įrangos. Jei tebesinaudojate šia svetaine, galite būti nemaloniai nustebinti – pasirodo, jos savininkai nusprendė pasipelnyti iš vartotojų pasitikėjimo.


Kaip praneša portalas „Lifehacker“, „Download.com“ siūlomų parsisiųsti programų diegimo failus „įvynioja“ į savo diegimo programą, todėl, jei neatidžiai skaitome tarpinius pasiūlymus, įsidiegiame „StartNow“ juostelę savo naršyklėje ir padarome „Bing“ numatytąja paieškos sistema, o „MSN.com“ – savo namų puslapiu.

Vienas paprasčiausių būdų, atskirti, ar jūsų norima ir parsisiunčiama programa „įvyniota“ į „bloatware“ popierėlį – atidžiai pasitikrinkite failo pavadinimą. Jei diegimo failo vardas prasideda „cnet_“ – tuomet programa pateikiama su priedais. Apsaugoti gali tik viena: atidžiai skaitykite visus dialogus diegimo metu, prieš automatiškai spausdami „OK“ ar „Next“. Arba, jei norite visiškos ramybės, ieškokite alternatyvių, bet būtinai patikimų nemokamas programas platinančių portalų.

Aut. teisės: FWD.lt
FWD.lt
Autoriai: Dainius Tulaba
(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)