„Apple“ tęsia dingusio „iPhone 5“ prototipo paieškas  (9)

Bendrovė „Apple“ tęsia šypseną nejučia keliančią išmaniojo telefono „iPhone 5“ prototipo, kuris liepos mėnesio pabaigoje vieno iš jos darbuotojų buvo paliktas San Francisko bare „Cava 22“, paiešką. Į viešumą prasiskverbusi išsamesnė informacija apie šias pastangas jau sukėlė didelį neigiamą atgarsį.


Pasirodo, viename iš San Francisko priemiesčių barų „Apple“ darbuotojo palikto „iPhone 5“ prototipo pėdsakais sekę šios kompanijos saugos tarnybos darbuotojai neteisėtai atliko kratą vieno iš galimų įtariamųjų namuose.

Praėjus kelioms dienoms po to, kai „Cava 22“ bare bendrovės darbuotojas pamiršo „iPhone 5“, „Apple“ saugos tarnyba sugebėjo atsekti prototipo buvimo vietą. Pėdsakai atvedė į vieno netoli baro gyvenančio vaikino namus. Policijai jis patvirtino „iPhone 5“ dingimo dieną buvęs „Cava 22“ bare, tačiau neigė ką nors žinantis apie dingusį telefoną. Vaikinui leidus, policija apieškojo jo butą, bet nieko nerado.

Dabar paaiškėjo, kad kratą atliko ne San Francisko policijos pareigūnai, o du „Apple“ saugos tarnybos darbuotojai, kurie tokios teisės neturėjo. Pasak namo šeimininko, į jo namus buvo atvykę šeši civiliais drabužiais apsirengę vyrai, keli iš jų parodė San Francisko policijos departamento pareigūnų pažymėjimus. Po pokalbio vaikino buvo pasiteirauta, ar šis sutiktų, kad būtų apieškoti jo namai ir peržiūrėta informacija jo kompiuteryje – tai esą patvirtintų jo teiginius, kad apie dingusį telefono prototipą jis nieko nežino. Vaikinas sutiko, ir krata buvo atlikta. Ją atliko du vyrai, likusieji keturi laukė lauke. Dabar paaiškėjo, kad namus krėtė „Apple“ saugos tarnybos darbuotojai, o policijos pareigūnai jų laukė už būsto ribų.

Pasak namų šeimininko, jei jis būtų žinojęs, kad kratos pageidauja „Apple“ darbuotojai, jis nebūtų leidęs jiems to daryti. JAV žiniasklaidoje pranešimas apie policijos pareigūnų talką „Apple“ saugos tarnybai buvo sutiktas labai kritiškai, juolab kad kratos atlikimo metu San Francisko policijos departamentas nebuvo pradėjęs oficialaus tyrimo dėl „Apple“ telefono prototipo dingimo.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)

Susijusios žymos: