„Twitter“: laimingiausi žmonės tik ką prabudę  (5)

Visame pasaulyje žmonės pabunda dažniausiai puikiai nusiteikę ir kupini jėgų, tačiau pamažu įsivyrauja neigiamos nuotaikos, teigiama statistinio tyrimo, kuriame buvo analizuojamos „Twitter“ žinutės, rezultatuose.


Mokslininkai išanalizavo daugiau kaip 509 milijonus žinučių, parašytų daugiau, nei 2,4 milijonų vartotojų, priklausančių mikrotinklaraščių tinklui „Twitter“. Tyrimo tikslas buvo išanalizuoti per porą metų vyravusias lankytojų nuotaikas.

Mokslininkai nustatė, jog nuotaika stipriai svyruoja, atsižvelgiant į dienos laiką, savaitės dieną ir į tai, ar šviesusis paros metas trumpėja ar ilgėja. Ryte mes paprastai nusiteikę optimistiškai, tačiau vėliau pakilią nuotaiką įveikia stresas ir kiti dienos metu patiriami sunkumai. Vėliau vakare, kai žmonės atsipalaiduoja, nuotaika vėl būna pakili.

Tirti „Twitter“ lankytojai buvo kilę iš 84 skirtingų valstybių, tačiau nepriklausomai nuo jų kilmės vietos, nuotaikos kaita pasižymėjo tais pačiais dėsningumais, nepaisant reikšmingų kultūrinių ir geografinių skirtumų. Savaitgaliais žmonės jaučiasi pozityviau, tačiau pakilios nuotaikos pikas ateina pora valandų anksčiau, nei paprastą savaitės dieną, nes žmonės linkę ilgiau pasivartyti lovose.

Tyrimą atlikę Cornell universiteto mokslininkai Skotas Golderis (Scott Golder) ir Maiklas Meisis (Michael Macy) teigia, jog stebėtas tendencijas galėtų paaiškinti teigiama miego įtaka ir natūralus elgsenos ciklas, kuris siejasi vadinamuoju biologiniu (cirkadiniu) ritmu. Taip pat užsimenama, jog vartotojų privatumas nebuvo pažeistas – atsitiktiniu būdu parinktą tekstinę informaciją analizavo speciali kompiuterinė programa, kuri ieškodavo emocijas atspindinčių raktinių žodžių. Įdomu tai, jog pozityvi kalba esant pakilios nuotaikos maksimumui sudaro apie 6 % visų žodžių, o mažiausiame taške nukrenta nežymiai – tik iki 5 %.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)