Pagaliau stabilizuotas Fukušimos reaktorius  (0)

Japonija patvirtino, kad, praėjus devyniems mėnesiams po žemės drebėjimo ir cunamio, inžinieriams pavyko nukenksminti pažeistą Fukušimos branduolinę jėgainę, informuoja BBC.

Anksčiau Japonijos vyriausybė skelbė, kad ketina stabilizuoti jėgainę iki šių metų pabaigos. Tai reiškia, kad reaktorių aušinimui naudojamas vanduo turėtų atvėsti iki žemesnės nei virimo temperatūros, o sulėtėjus branduolinei reakcijai, kuras nebegalėtų vėl įkaisti. Kitos jėgainės stabilizavimo sąlygos yra radiacijos nutekėjimo iš reaktorių sumažinimas ir radioaktyvios spinduliuotės jėgainės teritorijos pakraštyje sumažinimas iki vieno milisiverto per metus.

Japonijos ministras pirmininkas Jošihikas Noda (Yoshihiko Noda) pranešė, kad pavyko įvykdyti visas šias sąlygas. Šis įvykis laikomas svarbiu pasiekimu, tačiau šalies vyriausybė sako, kad jėgainei visiškai demontuoti prireiks kelių dešimtmečių.

Jėgainė buvo stipriai apgadinta per žemės drebėjimą ir cunamį kovo 11 dieną. Stichija sugadino jėgainės aušinimo sistemą, todėl keturiuose iš šešių reaktorių įvyko sprogimai.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: