Senatvės kostiumas: kaip jaučiasi mūsų senoliai? (Video)  (14)

Ar kada nors esate susimąstę, kaip jaučiasi Jūsų seneliai? „MIT AgeLab“ sukurtas kostiumas suteikia galimybę taip pasijusti vos jį apsivilkus.


Spėlioti, koks jausmas turėtų būti senyvo amžiaus, nebereikia, rašo newser.com. Mokslininkų sukurtas kostiumas, pavadinimu „AGNES“ (angl. „Age Gain Now Empathy System“) sukuria tokius pat pojūčius, kuriuos tenka kęsti pagyvenusiems, apie 70 metų amžiaus žmonėms. Kostiumas patobulintas įvairiais raišteliais, diržais ir sutvirtinimais, kurie riboja dėvinčiojo judėjimo laisvę ir suteikia pastarajam diskomforto jausmą, panašų į tą, kurį jaučia senyvi žmonės. Pavyzdžiui, prie šalmo pritvirtintas raištis padeda sukurti pojūtį, kuris atsiranda, kai žmogui senstant susispaudžia stuburo slanksteliai. Kaip rašoma projekto internetiniame puslapyje, specialios kabės trukdo lankstytis keliams ir alkūnėms, ausų kištukai ir geltono stiklo akiniai blogina klausos ir regos jusles.

Toks kostiumas inžinieriams, paslaugų tiekėjams, statybininkams leistų žymiai geriau įvertinti kiek kiekviena sistema yra patogi senyvo amžiaus žmonėms.

Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (14)