„Google“ išleido pirmąją savo programavimo kalbos versiją  (16)

Bendrovė „Google“ pristatė pirmąją stabilią savo programavimo kalbos „Go“, siūlančios didelį našumą, saugumą ir spartą, versiją. Pasak bendrovės atstovų, „Go“ yra eksperimentinė programavimo kalba, turinti apjungti didelį C++ našumą ir saugumą bei dinaminių programavimo kalbų, tokių kaip „Python“, spartą.

Apie atvirojo kodo programavimo kalbos „Go“ kūrimą „Google“ pranešė 2009 m. lapkritį. „Go“ projektas apima programavimo kalbą, kompiliatorių rinkinį ir specialias bibliotekas, leidžiančias įtraukti į „Go“ programas daug įdiegtų funkcijų.

„Google“ pranešime sakoma, kad nuo 2009 m. lapkričio daugiau nei 200 specialistų „Go“ kode ir dokumentacijoje padarė tūkstančius pataisymų, įvedė daugybę papildymų, labai prisidėjo prie programavimo kalbos testavimo. Būtent atvirojo kodo bendruomenė labiausiai prisidėjo prie projekto sėkmės, tvirtina „Google“ atstovai.

Pasak jų, „Go 1“ versija pasižymi labai didelėmis tolimesnės plėtros galimybėmis. Jau dabar su „Go 1“ parašytos programos galės patikimai veikti daugelį metų, sakoma pranešime.

„Go 1“ platinama „Windows“, „Linux“, „Mac OS X“, „FreeBSD“ ir kitoms platformoms skirtų dvejetainių paketų pavidalu, juos galima parsisiųsti iš projekto tinklalapio. Kartu su „Go 1“ išleista ir naujoji programavimo priemonių rinkinio „Google App Engine SDK“ versija. „Google App Engine SDK“ skirtas kurti „App Engine“, kuri buvo perdirbta taip, kad būtų suderinama su naujomis „Go 1“ galimybėmis, programoms. Daugiau informacijos apie „Go“ galite rasti šiam projektui skirtoje svetainėje http://golang.org/.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (16)

Susijusios žymos: