Pentagonas baiminasi kibernetinio JAV ir Kinijos konflikto  (1)

JAV ir Kinija turi pagerinti savo kibernetinį saugumą ir kartu dirbti, siekiant išvengti klaidų, kurios gali lemti konfliktą, teigė JAV gynybos sekretorius Leonas Panetta.


Kinijos gynybos ministras Liang Guanglie pirmą kartą per devynerius metus lankėsi JAV.

Per spaudos konferenciją Pentagone su L. Guanglie L. Panetta gynė JAV kariuomenės pokyčius, sutelkiant strateginį dėmesį į Aziją. Pasak jo, tikslas yra padėti draugams išplėsti pajėgumą iššūkiams įveikti.

„JAV ir Kinija yra milžinės Ramiojo vandenyno regione. Mūsų tikslas yra sukurti konstruktyvius santykius ateityje, – sakė L. Panetta. – Mūsų šalims labai svarbu, jog bendravimas susiduriant su įvairiais iššūkiais vyktų efektyviai“.

Kaip vienas iš svarbiausių iššūkių, akcentuotas glaudesni bendradarbiavimas kibernetinėje erdvėje, kurioje saugumo užtikrinimas tampa vis aktualesne problema technologiškai išsivysčiusioms šalims. Prisiminus dar ir tai, jog nemaža dalis kibernetinių atakų pėdsakų veda į Kiniją, susitarti šioje srityje JAV saugumo pareigūnams būtų labai naudinga.

L. Panetta ir L. Guanglie, kuris vadovavo 24 aukšto rango Kinijos kariuomenės pareigūnų delegacijai, per diskusijas Pentagone aptarė ne tik kibernetinės erdvės, bet ir branduolinių ginklų ir Šiaurės Korėjos bei kitus klausimus. Šiuo susitikimu buvo siekiama stabilizuoti dažnai sudėtingus santykius karinėje srityje.

Kinijos gynybos ministras pakvietė L. Panettą atvykti į Kiniją antrąjį šių metų pusmetį. L. Panetta priėmė kvietimą. Be kita ko, pareigūnai susitarė šių metų pabaigoje surengti bendras kovos su piratavimu pratybas Adeno įlankoje.

Aut. teisės: Veidas.lt
Veidas.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)