Technologijų kompanijos matuoja galią  (1)

Per kelias savaites informacinių technologijų (IT) kompanijos viena po kitos pristatė tai, apie ką buvo kalbama bent artimiausią pusmetį – pasaulį sudrebinti turėjusias naujienas. Rugsėjo pradžia tapo tikru IT derliaus rinkimo metu. Viena po kitos didžiausios pasaulio technologijų kompanijos pristatė naujus ilgai lauktus mobiliuosius įrenginius. Vis dėlto stebuklų buvo mažiau nei klaidų.

„Samsung“ kluptelėjo

Pirmoji šovė „Samsung“. Su Amerikos milžine „Apple“ besiteisianti Pietų Korėjos kompanija vienu metu sugebėjo ir atsakyti į kaltinimus, ir išleisti pirmąjį pasaulyje išmanųjį telefoną su „Windows Phone 8“ operacine sistema – „Ativ S“.

Toks žingsnis buvo netikėtas, mat kompanija, kitaip nei konkurentės, garsiai apie būsimą žingsnį neskelbė. Naują savo gaminį „Samsung“ pristatė Berlyno technologijų parodoje IFA 2012. Naujiena nustebino ne vieną, mat iki šio įvykio kelis mėnesius suomių „Nokia“ erzino technologijų gerbėjus būsimuoju savo gaminiu, turėjusiu tapti pirmuoju „Windows 8“ telefonu.

Vis dėlto Pietų Korėjos technologijų milžinės žingsnis nebuvo itin sėkmingas. Berlyne parodoje pristatytas išmanusis technologijų žinovų nenustebino beveik niekuo: neypatingos spartos ir vos dviejų branduolių procesorius, tokios pačios raiškos kaip kitų išmaniųjų įrenginių kamera, tiek pat darbinės atminties. Vienintele naujiena tapo SD/SDHC atminties kortelių lizdas.

Negana to, „Windows 8“ pagrindu veikiantį išmanųjį telefoną „Samsung“ išleido „Microsoft“ dar nespėjus oficialiai pristatyti savo kurtos operacinės sistemos (OS). Gerbėjai tikėjosi, kad jau galės nusipirkti „Windows Phone“ su nauja OS, ir liko nusivylę. Galiausiai paaiškėjo, kad į IT mėgėjų rankas šis telefonas atkeliaus tik lapkritį. Tai kiek vėliau nei žadama į rinką išleisti rugsėjo 5 dieną iškilmingai pristatytus naujuosius „Nokia Lumia 820“ ir „Nokia Lumia 920“.

„Nokia“ apsimelavo

Panašu, kad nenumatytas „Samsung“ žingsnis tapo nemalonia staigmena šiauriečių bendrovei, tad netrukus po „Ativ S“ pristatymo į internetą buvo nutekintos naujųjų „Nokia“ produktų nuotraukos. Žinoma, nutekino jas reklamos specialistai, siekdami pasaulio dėmesį sutelkti į būsimą gaminių pristatymą.

Iki šiol itin geru į klasiką orientuotu skoniu pasižymėjusi kompanija šiemet buvo drąsesnė ir turėjo kuo nustebinti. Pirmiausia – ryškios spalvos. Be to, kuriant „Lumia 820“ buvo atsisakyta telefono, kurio akumuliatorius neišimamas, idėjos ir pasiūlyti keičiami dangteliai. Žingsnis parodo „Nokia“ norą rasti jaunesnę auditoriją – kompanija šiemet ne pirmą kartą jauniems vartotojams siūlo rinktis klasika dvelkiantį vardą ir ryškius telefonų modelius.

Didžiausiomis naujienomis tapo belaidis telefono krovimas, išplėstos realybės žemėlapiai, greičiausias (palyginti su esamais gaminiais) telefono ekranas ir „PureView“ kamera, integruota į „Lumia 920“.

Žinoma, kažkas pastebėjo, kad norint telefoną įkrauti be laidų, užtenka už 15 JAV dolerių (42 litai) atsisiųsti iš Kinijos magnetinę juostelę. Tačiau „Nokia“ atstovai pabrėžė, kad jų naudojama technologija ištobulinta ir veikia be apribojimų, ko nepasakysi apie juostelę už 15 dolerių.

Gerbėjus pamesti galvas privertė „PureView“ kamera, kurią kurdama „Nokia“ atsisakė begalybės milijonų taškų, tačiau įdiegė vaizdo stabilizavimo sistemą. Pagyros buvo pastebėtos: kompanija pagauta sukčiaujanti. Itin dailiai nufilmuoti vaizdai buvo kurti naudojant ne išgirtąją „Nokia“ kamerą, o profesionalią, ir nuotraukos, esą darytos tamsiame Helsinkyje taip rodant naujų kamerų galimybes susiurbti daug šviesos, darytos naudojant papildomus šviesos šaltinius. Vos pasirodė pranešimai apie kompanijos apgaulę, „Nokia“ akcijų kaina ėmė sparčiai kristi.

„Apple“ nenustebino

Ilgai lauktą naujieną pristatė ir „Apple“, apie tai, kad rudenį pasirodys penktos kartos „iPhone“, paskelbusi dar šių metų pradžioje. Kaip visada, paslaptyje iki paskutinės dienos laikytas „iPhone 5“ sutraukė milžinišką žiniasklaidos ir gerbėjų dėmesį.

Vis dėlto reakcija po „Apple“ naujo telefono pristatymo dviprasmiška. Vieniems tai – geriausias kada nors pristatytas telefonas, nes jis plonesnis, greitesnis, didesnis, turintis „iOS 6“ operacinę sistemą. Kiti liko nusivylę, nes „Apple“, iki šiol buvusi kompanija, rodanti kelią likusioms technologijų gamintojoms, šįkart neparodė nieko, ko pasaulis dar nebuvo matęs.

Itin didelės raiškos „Retina“ ekranas buvo matytas prieš daugiau nei pusę metų. Be to, ekrano raiška toli gražu nestulbina, nes konkurentai (kad ir ta pati „Nokia“) jau išlipo iš „Retina“ raiškos ribų. Ekranas padidėjo iki 4 colių, tačiau tai taip pat ne naujiena, kaip ir jokia naujiena yra 4G LTE ryšio technologija, už kurią, beje, „Samsung“ žadėjo Kalifornijos kompaniją paduoti į teismą.

Nemalonia naujove tapo sumažėjusios krovimo ir duomenų perdavimo jungtys. Gerbėjus galėjo pradžiuginti naujasis telefono procesorius A6, kuris, kaip žadėjo „Apple“, turėtų būti dukart greitesnis nei ankstesnis. Vis dėlto kol kas savomis akimis testų, kuriais būtų įrodytas procesoriaus greitis, nematė niekas.

Į žinią, kad „iPhone 5“ tapo aukštesnis, internautai reagavo šmaikščiai: pasipylė nuotraukos, kuriose išmanusis tampa bokštu mieste, kardu, o galiausiai viena iliustracija nurodė, kaip evoliucionuos būsimieji „iPhone“ – jie didės tiek, kad kaskart į ekraną tilptų viena papildoma programų piktogramų juostelė. Juokas juokais, tačiau žvelgiant, kaip evoliucionavo „iPhone 5“, tokia pranašystė šiandien atrodo tikėtina.

Kas galingesnis?

Lyginant pristatytų mobiliųjų techninius parametrus akivaizdu, kad gamintojai šiandien stengiasi pasiūlyti naudotojams vis galingesnius, turinčius daugiau funkcijų mobiliuosius telefonus. Rudeniui įpusėjus technologijų gerbėjai galės pasirinkti iš gausesnio naujų įrenginių skaičiaus ir visi jie pasižymės ypatinga sparta bei galingumu.

Vos kelerius metus į mobiliųjų įrenginių rinką besiveržianti kinų „Huawei“ pasiūlys įsigyti spartų, 4 branduolių, 4,5 colio ekranu, 1 GB darbinės atminties (RAM) turintį telefoną „Ascend D1 Quad XL“. Tai galingiausias kompanijos telefonas ir „Huawei“ nuoširdžiai tiki, kad šis modelis gali stoti greta kitų kompanijų flagmanų.

Dar galingesnį išmanųjį „Optimus G“, tapsiantį pirmuoju rinkos išmaniuoju, palaikančiu 4G ryšio technologiją ir turinčiu 4 branduolių procesorių, rinkai pasiūlys LG. 13 milijonų taškų raiškos kamera, 32 GB vidinės atminties ir 2 GB darbinės atminties (RAM) – tokia kombinacija iš karto sufleruoja, kad šis modelis bus galingesnis nei dauguma šiandieninių planšetinių kompiuterių.

FAKTAI: technologinis ruduo

Atnaujintą ir skaityti labiau pritaikytą knygų skaityklę „Kindle“ pristatė ir kompanija „Amazon“

„Samsung“, be „Ativ S“, pristatė naują planšetinį kompiuterį „Galaxy Note 10.1“

Naują planšetinį kompiuterį „Surface RT“ pristatyti rengiasi ir kompanija „Microsoft“

Vidutinio galingumo ir spartos išmanųjį telefoną „Desire X“ pristatė kompanija HTC


Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
Autoriai: Dina Sergijenko

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: