10 dalykų, kuriuos prarandame įsigiję išmanųjį telefoną  (17)

Žmonės, turintys šių dienų technologinį stebuklą – išmaniųjų telefoną – kartu su juo gauna ne tik visą rinkinį darbą ir informacijos apdorojimą palengvinančių funkcijų, bet ir nemažai problemų. Portalas Newsru.com.au pateikia dešimt gyvenimo sričių, kur išmaniųjų telefonų daroma žala jaučiama skaudžiausiai.

1) Gyvąsias patirtis pakeičia virtualios

Labai keista, jog žmonės, pasirengę brangiai sumokėti už naujausio modelio išmanųjį telefoną, mieliau į telefoną siunčiasi mylimiausios grupės įrašus, o ne perka bilietus į jos koncertą.

2) Asmeninis gyvenimas – viršininkui ant delno

Į savo išmanųjį telefoną gaunate į jūsų darbinį elektroninį paštą siunčiamus laiškus? Tai reiškia, jog dabar jūsų viršininkas jums gali nurodinėti ne tik darbo metu, bet ir trukdyti laisvalaikiu, kištis į jūsų asmeninį gyvenimą. Savaime aišku, to galima išvengti, jeigu, grįžę namo, šią funkciją išmaniajame telefone išjungsite.

3) Žala sveikatai

Mokslininkai nustatė, jog išmanieji telefonai gali sukelti rimtų problemų su nykščiais, išprovokuoti stuburo osteochondrozę, pabloginti regėjimą. Viskas dėl nedidelio ekrano ir mažyčių programėlių. Valdant išmanųjį telefoną, aktyviai dirba mūsų nykščiai, nuo įtemptos padėties paskausta kaklas. Sveikatos problemų įmanoma išvengti tik kuo mažiau naudojantis šiuo technologiniu stebuklu.

4) Paranojiška baimė sušlapti

Seniau žmonės galėjo sau leisti drąsiai kvailioti ir spontaniškai karštą vasaros dieną įšokti į fontaną ar kitą vandens telkinį. Šiais laikais tokie netikėtumai gali atnešti nemenkų nuostolių – ko jau ko, bet maudytis išmanieji telefonai tikrai nemėgsta.

5) Užmirštas skaitymo malonumas

Pradėję aktyviai naudotis visomis vis tobulėjančių technologijų galimybėmis, žmonės praktiškai nustojo skaityti grožinę literatūrą. Aišku, šiais laikais elektroninę „Karo ir taikos“ versiją galite skaityti ir savo išmaniajame telefone, tačiau greičiausiai ištversite labai neilgai. Visą laisvą laiką, kuris anksčiau buvo skiriamas knygoms, dabar sulesa „Angry Birds“ ar suvalgo „Facebook“ ir „Twitter“ socialiniai tinklai.

6) Spontaniškų malonumų išnykimas

Jūs daugiau nebemokate nustebinti savo draugų netikėtu vizitu. Pabandykite prisiminti, kada paskutinį kartą netikėtai užsukote pas draugus, prieš tai jų neįspėję skambučiu ar trumpąją žinute? Siurprizo metu patiriamų malonių emocijų nepakeis net prabangiausias išmanusis.

7) Nauji rytiniai rūpesčiai

Rytais privalote ne tik apsirengti patys, bet ir pasirūpinti savo išmaniuoju – jį pasikrauti. Jeigu tai padaryti pamiršite, nepatogumų patirsite ne mažiau nei pamiršę apsimauti kelnes.

8) Bunkantys socialiniai įgūdžiai

Pagalvokite, kaip retai šiais laikais galima pamatyti kavinėje vienas su kitu bendraujančius, o ne akis į savo išmaniuosius įbedusius žmones. Mes ne tik nebepastebime nepažįstamų žmonių ir užkertame kelią naujoms pažintims, bet ir prarandame ryšį su artimais žmonėmis. Išmanieji telefonai atitolina net ir pačias artimiausias sielas, vis dažniau kviesdami užeiti į virtualią erdvę.

9) Žaidimai – visada po ranka

Kompiuterinių žaidimų maniakui nebereikia nekantriai laukti, kol jis grįš namo prie savo kompiuterio ir galės pasinerti į mėgstamiausio žaidimo pasaulį. Išmanieji telefonai suteikia galimybę savo aistras žaidimams tenkinti bet kur ir bet kada.

10) Linksmybėms – ne

Išmanieji telefonai iš mūsų atėmė galimybę krėsti kvailystes ir, padauginus alkoholinių gėrimų, elgtis kaip širdis geidžia. Nuo šiol niekas nelieka pamiršta – gėdingos vakarėlio akimirkos taip pat. Būtinai atsiras kas nors, kas jus pačią gėdingiausią akimirką nufotografuos savo išmaniuoju ir paviešins.

Tiks jums spręsti, ar leisite išmaniajam telefonui pakeisti jūsų gyvenimą į gerąją pusę ar priešingai. Kaip ir visur, būtina jausti saiką.

Aut. teisės: delfi.lt

(101)
(0)
(19)

Komentarai (17)