Mokslininkus dėl skalūnų ne juokais ėmė erzinti apsišaukėliai  (15)

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto kova su skalūnų dujų žvalgyba mokslininkus ir stebina, ir piktina. Jie kreipėsi į šalies vadovus ir įspėjo nekreipti dėmesio į apsišaukėlius ekspertus.

Lietuvos geologus užrūstino kai kurių Seimo narių sprendimas siūlyti stabdyti skalūnų dujų žvalgybą Lietuvoje, skelbia "Lietuvos rytas".

„Nepažįstu nė vieno mokslininko Lietuvoje, kuris pasisakytų už skalūnų dujų žvalgybą”, – praėjusią savaitę rėžė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Algimantas Salamakinas.

Pasipiktinę mokslininkai aiškina priešingai: toks šio Seimo komiteto sprendimas neišmintingas ir neracionalus.

„Lietuvoje stabdoma bet kokia naudingųjų iškasenų žvalgyba. Taip buvo dėl anhidrido, taip yra ir dėl skalūnų dujų”, – aiškino Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedros vedėjas Petras Šinkūnas.

Jis ir dar penki aukštųjų mokyklų bei institutų mokslininkai pasirašė laišką šalies vadovams, kuriame nerimauja dėl populistinių politikų kalbų.

Geologijos specialistai teigia, kad įprasti žemės gelmių tyrimai vyksta visame pasaulyje, taip pat ir mūsų šalyje. Seimo komiteto sprendimą mokslininkai pavadino politinių reitingų medžiokle. Anot geologų, Lietuva negali likti be žemės gelmių tyrimų.

Aut. teisės: delfi.lt

(24)
(0)
(0)

Komentarai (15)

Susijusios žymos: