Android išmanųjį telefoną pavyko “nulaužti”, pasitelkus šaldymo kamerą  (7)

Niurnbergo Frydricho Aleksandro universiteto mokslininkų pastangų dėka terminas „šaltas pasikrovimas“ įgijo tiesioginę reikšmę. Specialistai užšaldė išmanųjį telefoną Samsung Galaxy Nexus iki žemesnės nei -10 laipsnių pagal Celsijų temperatūros, o po to su mobiliu įrenginiu atliko eilę įdomių procedūrų. Tačiau apie viską iš eilės.

Idėjos esmė – ištraukti duomenis iš operatyvios atminties, kurie paprastai esant darbiniam išmaniojo telefono režimui, apsaugoti nuo „nulaužimo“ slaptažodžiu arba PIN kodu. Manoma, kad po išmaniojo telefono išsijungimo, duomenys operatyvioje atmintyje momentaliai dingsta. Antra vertus, fizikiniai procesai neleidžia informacijai atminties celėse išnykti taip greitai, kaip buvo manoma anksčiau. Ir jei atminties mikroschemas (išmanųjį telefoną) atšaldyti iki neigiamų temperatūrų, įkrovos „išsisklaidymo“ atminties celėse laiką galima pratęsti tol, kol nebus padarytas atminties „atvaizdas“ arba nesurasti tinkami raktai.

Kad patvirtintų savo teoriją, mokslininkai paėmė pirmą pasitaikiusi serijinį išmanųjį telefoną su operacine sistema Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich – Samsung Galaxy Nexus. Pradedant nuo Android ketvirtos versijos, po sistemos aktyvacijos įrenginio atmintis pereina į duomenų šifravimo režimą. Kadangi Samsung modelyje nėra fizinio sistemos perkrovimo mygtuko, jos perkrovimą mokslininkai simuliavo, judindami akumuliatorių (visą prieigos prie duomenų RAM mikroschemose procesą ekspertai aprašė savo interneto puslapyje).

Proceso esmė paprasta – turėjo būti paleista programa FROST kaip tarnybinis procesas, ir jis turėjo pasileisti kuo greičiau po netikėto sistemos persikrovimo. Savo ruožtu, operatyvioji atmintis nespėja prarasti duomenų, o joje galima paieškoti raktų, skirtų tolimesniam informacijos dešifravimui, arba visą atminties „atvaizdą“ nukopijuoti į kompiuterį per USB sąsają. Vėliau dešifravimą būtų galima vykdyti jau su visiškai kita įranga. Tokiu būdu, galima padaryti labai paprastą išvadą: laikykite savo išmaniuosius telefonus šiltai, kadangi šaltas mobilus įrenginys – geriausias šnipų atradimas.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(9)
(0)
(2)

Komentarai (7)