Apie Android virusus įspėja net Apple aukščiausio lygio vadovybė  (9)

Neseniai publikuotas kompanijos F-Secure atliktas tyrimas nors ir rodo, kad daugiausia susirūpinti dėl įvairių kenkėjų reikia mobilios platformos Android vartotojams, tačiau nieko iš principo naujo nepasakyta – apie tai rašo praktiškai visos saugumo sprendimus kuriančios kompanijos.

Vis tik pastarasis atvejis įdomus tuo, kad juo labai susidomėjo Google konkurentas – kompanija Apple. Nuo savo komentarų nesusilaikė kompanijos iš Kupertino vyriausiasis viceprezidentas Phil Schiller. Jis savo Twitter paskyroje patalpino nuorodą į minėtą F-Secure statistiką, o kartu paragino būti atsargiems.

Žinoma, kad Phil Schiller, kaip suinteresuotas asmuo, užsiminė apie firminę iOS kaip apie daug saugesnę mobilią operacinę sistemą. Tą rodo ir F-Secure atlikto tyrimo duomenys: 2012 metais tik 0,7 proc. visų grėsmių buvo nutaikyta į iPhone ir iPad vartotojus, tuo tarpu analogiškas rodiklis Android atveju yra begėdiškai didesnis – net 79 proc.

Panaši situacija įtakojama daugelio faktorių, mano ekspertai. Viena jų – tai griežtas Apple mobilių įrenginių pririšimas prie oficialios elektroninės aplikacijų parduotuvės App Store, o čia ekspertai papildomai tikrina ir testuoja programinę įrangą. Savo ruožtu, Android platforma šiuo atveju yra žymiai laisvesnė, tačiau už tokią laisvę tenka mokėti – daugybės kenkėjų dėka mokėti vartotojams tenka tiesiogine to žodžio prasme (ir dažniausiai ne savo noru).

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(10)
(0)
(0)

Komentarai (9)