„Omnitel“ Vilnių ir Kauną sujungė 3G greitkeliu  (0)

Vilniaus ir Kauno dvimiesčio vizija tapo realybe. Du didžiausius Lietuvos miestus, padengtus 4G ryšiu, sujungė telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, išplėtusi ir modernizavusi greitkelyje tarp jų esantį 3G tinklą ir taip sukūrusi mobiliojo interneto dvimiestį.


Apie greitkelį tarp Vilniaus ir Kauno „Omnitel“ pastatė 38 naujas 3G bazines stotis ir modernizavo senąsias. Atlikus šiuos darbus, trečiosios kartos mobiliojo ryšio tinklo padengimas tarp Vilniaus ir Kauno, 60 kilometrų atstumu nuo greitkelio, pagerėjo net 4 kartus – dabar „Omnitel“ 3G ryšys padengia net 99 proc. teritorijos, o juo sklandžiai naudotis tuo pat metu gali trečdaliu daugiau vartotojų.

- „Dabar, kai du didžiausius 4G miestus jungia 3G greitkelis, visi juo vykstantys ar aplinkinėse teritorijose gyvenantys „Omnitel“ klientai visuomet gali naudotis aukštos kokybės ir stabiliai greitu internetu – tiek savo automobiliuose, tiek namuose ar sodybose“, – sako „Omnitel“ viceprezidentas rinkodarai ir paslaugoms Darius Maikštėnas.

„Omnitel“ atliktų matavimų rezultatai rodo, kad dabar važiuojant iš Vilniaus į Kauną ar atvirkščiai, planšetinis kompiuteris automobilyje 99 proc. viso laiko būna prisijungęs prie „Omnitel“ 3G tinklo. Anksčiau, kol tinklas nebuvo išplėstas ir modernizuotas, žemesnės spartos internetu (100-200 kB per sekundę) savo išmaniuosiuose įrenginiuose vartotojai naudodavosi maždaug 30 proc. kelionės laiko.

Vien tik praėjusiais metais į savo tinklo plėtrą „Omnitel“ investavo 60 mln. Lt.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(0)
(0)

Komentarai (0)