Automobilių technikos konsultantas: 10 patarimų, kaip vairuoti ekonomiškai ir saugiai  (0)

Pasak Šarūno Stumbro, UAB „Tokvila“ techninio konsultanto, ekonomiškam ir saugiam vairavimui reikia nusiteikti ne tik patiems vairuotojams – būtina ir tinkamai paruošti automobilį.

1. Automobilio priežiūra


Būtina laiku keisti automobilio oro, degalų filtrus ir uždegimo žvakes. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo tik smulkmenos, tačiau jos daro didelę įtaką automobilio varikliui.

2. Svoris


Kuo mažesnis svoris – tuo automobilis manevringesnis ir naudoja mažiau degalų, todėl patartina nesivežioti nereikalingų daiktų.

3. Aerodinamika


Automobilių kūrėjai labai daug dėmesio skiria aerodinamikai – automobilio gebėjimui susidoroti su oro pasipriešinimu. Papildomi negamykliniai kėbulo elementai prastina automobilio aerodinamiką ir didina degalų sąnaudas. Todėl patartina nuo stogo nuimti nenaudojamą daiktadėžę, o vasarą stengtis važinėti uždarytais langais. Elgiantis priešingai, degalų sąnaudos gali padidėti iki 10 procentų.

4. Padangų slėgis


Sumažėjęs padangų slėgis – viena iš dažniausiai pasitaikančių didesnio degalų sunaudojimo priežasčių. Todėl jį reikia tikrinti bent kartą per mėnesį. Tai daryti patartina, kai padangos būna šaltos – joms įkaitus, slėgis jose padidėja.

5. Variklio tepalai


Vienas iš paprasčiausių dalykų, ką galima padaryti nieko ilgai nelaukus -– tai pasirūpinti, kad automobilio variklis gautų mažesnio klampumo tepalo. Tai gali padėti sutaupyti net iki 6 procentų degalų.

6. Automobilio būklės tikrinimas


Atlikti techninę automobilio patikrą patartina bent kartą per metus, o ne vien tik ruošiant jį privalomajai techninei apžiūrai. Tinkamai neveikiančios automobilio dalys, tokios kaip, katalizatorius ar liambda zondas, gali tapti net iki 40 procentų padidėjusių degalų sąnaudų priežastimis.

7. Kelio planavimas


Turbūt nereikia nė sakyti, kad trumpesnis maršrutas padės sutaupyti degalų. Tačiau ne visada. Kartais daug ekonomiškiau yra važiuoti 200 km autostrada, negu 150 km paprastu keliu, kertančiu daug gyvenviečių. Svarbus yra ir laikas – važiavimas eismo piko metu, tai didžiausias iššūkis automobiliui. Juk didžiausios degalų sąnaudos būna jam pradedant judėti ir įsibėgėti.

8. Elektronika


Kondicionierius, radijo imtuvas, galinio lango šildymas – visi šie dalykai kartu sudėjus žymiai padidina degalų sąnaudas. Derėtų išjungti tuo metu nenaudojamą įrangą.

9. Vairavimas


Tačiau didžiausią įtaką automobilio važiavimui ir jo sunaudojamų degalų kiekiui daro pats vairuotojas. Jeigu vairuotojai nesistengs įsibėgėti iki leistino greičio kuo sparčiau ar pajudėti iš vietos taip, kad prasisuktų ratai – važiavimas automobiliu bus gerokai ekonomiškesnis. O siekiant dar labiau sumažinti degalų sąnaudas – reikia kuo rečiau naudoti stabdžių pedalą. Be reikalo nederėtų įsibėgėti. Juk didžiausias automobilio ekonomijos priešas – pajudėjimas iš vietos ir greitėjimas. Ypač ramiai reiktų važiuoti į kalną.

10. Pavaros


Nors manoma, kad važiuojant laisva pavara automobilis sunaudoja mažiausiai degalų, tačiau tai nėra tiesa. Rekomenduojama riedėti įjungta pavara – būtent tuomet automobiliui degalų beveik nereikia. Važiavimas laisva pavara yra nesaugus, ypač žiemos metu. Be to, pavaras reiktų perjunginėti esant optimaliems variklio apsisukimams, bei, esant galimybei, važiuoti įjungus aukštesnę pavarą.

Aut. teisės: 15min.lt

(2)
(0)
(0)

Komentarai (0)