Android programų populiarumas didėja, bet lyderiu išlieka iOS  (0)

Kompanijos Distimo specialistų atliktas tyrimas rodo, jog operacinei sistemai Android skirtos aplikacijos savo pardavimų lygiu artėja prie iOS skirtų sprendimų.

Specialistų vertinimu, šiuo metu Android programoms tenka 37 % visų mobilių programų pardavimų. Tai yra 7 % daugiau, nei buvo konstatuota 2013 m. birželį. Kita dalis teko iOS platformai (į kitų sistemų – Windows Phone, BlackBerry ir t. t. – rodiklius neatsižvelgta).

Du šimtai populiariausių iOS programų kasdien uždirba apie 18 mln $., kai prieš metus šis rodiklis sudarė buvo 15 mln $. Nors absoliučiais skaičiais Android platforma ir nusileidžia, tačiau metinis augimas buvo daug įspūdingesnis: 200 populiariausių Android programų kasdien uždirba 12 mln. $, nors prieš metus šis rodiklis tebuvo 3,5 mln. $

Tokio augimo priežastys, analitikų teigimu, labai paprastos (teisingiau, paprasta): Google taiko visiškai kitokią Android platinimo strategiją – šią operacinę sistemą gali naudoti bet kuris norintis, tai leidžia apimti absoliučiai visas kainų kategorijas, tuo tarpu Apple dominuoja tik Premium klasėje.

Kompanijos Gartner analitikų vertinimų, iki 2017 m. bendras atsisiųstų mobilių programų skaičius bus 269 mlrd., o iš jų gautos pajamos sieks 76,5 mlrd. $

FACEIT. LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(2)
(0)
(0)

Komentarai (0)