Slaptas užduotis atliekantis itin modernus Rusijos laivas kelia nerimą JAV  (0)

Italijos žiniasklaida skelbia apie paslaptingą Rusijos laivą, kuris seka JAV Floridoje esančius svarbius objektus. Rašoma, kad šiame laive yra slaptos naujausios technikos, jis skenuoja JAV jūros laivyno ir NASA bazes, praneša „Corriere della Sera“.


Skelbiama, kad laivas „Nikolajus Čikeris“ pasirodė prie Floridos krantų pačioje Ukrainos krizės pradžioje, ir akivaizdu, kad Rusijai naudinga jį laikyti čia iki šiol, rašoma publikacijoje.

Rašoma, kad vasario viduryje šis vilkikas išplaukė iš Gibraltaro ir pakankamai greitai pasiekė Karibų salas. Jame yra apie 50 žmonių, ši komanda sudaryta iš darbo po vandeniu specialistų. Laive yra naujausia technika, sraigtasparnio nusileidimo aikštelė, erdvus triumas, čia laikomos atsargos, leidžiančios laivui atlikti ilgus plaukiojimus.

Šio laivo aukštis leidžia jam plaukioti ir arktiniuose vandenyse. Jis dalyvavo įvairiose sudėtingose operacijose, tarkime, laivo „Kursk“ iškėlime. Ekspertai mano, kad šis laivas dirba kartu su mažiausiai dviem povandeniniais Rusijos laivais, kuriuos Maskva nusiuntė prie JAV krantų. Pranešama, kad šis vilkikas pastarosiomis savaitėmis padėjo ir kitiems šnipinėjantiems Rusijos laivams.

Šiuo metu „Nikolajus Čikeris“ iš Karibų jūros atplaukęs į Kings Bej rajoną, kur yra įsikūrusi JAV atominių povandeninių laivų bazė. Yra informacijos, kad čia jis buvo ne vienas – jį lydėjo ir žvalgybinis laivas „Viktoras Leonovas“. Kuriam laikui laivas buvo palikęs šį rajoną, tačiau antrąją balandžio savaitę iš Karibų vėl grįžo prie JAV bazės. Italų leidinys pažymi, kad šio laivo veiksmai sutapo su situacijos Ukrainoje paaštrėjimu.

Pastarosiomis dienomis šis laivas buvo užėmęs poziciją ir netoli NASA bazės.
 
Kaip skelbia leidinys, teorijų dėl šio laivo yra nemažai. Pagrindinė ir akivaizdžiausia – kad laivas atlieka žvalgybinius darbus. Kai kurie ekspertai teigia, kad šio laivo užduotis – lydėti Rusijos atominį povandeninį laivą. Kosminių tyrimų centro stebėjimas rodo, kad laivas galbūt renka slaptą informaciją, nebūtinai susijusią vien su kariniais JAV reikalais.
Aut. teisės: 15min.lt
(13)
(1)
(5)

Komentarai (0)