Vaizdo registratoriumi nufilmuota, kaip Vilniuje nuo tilto ant A.Goštauto gatvės nulėkė sunkvežimis (Video)  (7)

Pirmadienį Vilniaus centre įvyko didžiulė sunkvežimio avarija. Statybinių atliekų konteinerį vežęs specialiosios paskirties „Mercedes“ automobilis ant tilto taranavo sugedusį visureigį, pastarasis dar kliudė pro šalį važiuojančios šeimos VW automobilį. Tuo tarpu sunkvežimis pralaužė tilto atitvarus ir nulėkė žemyn ant A.Goštauto ir Gynėjų gatvių sankryžos, kur kliudė du „Audi 80“ automobilius.

Pranešimą apie šią eismo nelaimę sostinės specialiosios tarnybos gavo pirmadienį 12.17 val.

Avarija įvyko sunkvežimiui važiuojant nuo Seimo tunelio vadinamojo Pedagoginio žiedo link. Ant tilto virš A.Goštauto gatvės stovėjo sugedęs automobilis „Kia Sportage“. Sunkvežimis „Mercedes“ rėžėsi į „Kia“ galą. Po šio susidūrimo sunkvežimis tapo nevaldomas, rėžėsi į atitvarus, juos išlaužė ir krito ant važiuojamosios dalies.

Užvažiavime iš A.Goštauto gatvės ant tilto sunkiasvorė mašina kliudė du „Audi“ automobilius: vieną šiek tiek aplamdė, o kitam tik suskaldė galinį stiklą.

Ant tilto nublokštas „Kia“ automobilis dar kliudė pro šalį ta pačia kryptimi važiavusį „VW Vento“, kuriuo keliavo tėvai su mažamečiu. Vaikas su tėvu profilaktiniam sveikatos patikrinimui išvežtas į ligoninę, o moteris liko įvykio vietoje prie apgadinto VW automobilio.

Kaip iš įvykio vietos pranešė 15min.lt reporterė Karina Sėrikova, sužalotas bendrovės „Ecoservice“ sunkvežimio vairuotojas liko įkalintas suknežintoje kabinoje. Iš metalo spąstų ugniagesiai gelbėtojai jį ištraukė maždaug per 15 minučių. Pirminiais duomenimis, vyras buvo sąmoningas.

Apie 13.30 val. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio paviešintais pirminiais duomenimis, sužalotas sunkvežimio „Mercedes“ vairuotojas patyrė rimtų traumų, jo būklė yra sunki.

Medikų pagalbos prireikė ir ant tilto taranuotame visureigyje „Kia“ buvusiam vyriškiui. Šį nukentėjusįjį iš mašinos traukė aplinkiniai, vėliau – greitosios pagalbos medikai. Jis irgi skubiai išvežtas į ligoninę.

Apačioje labiausiai apgadintu „Audi 80“ automobiliu važiavo maždaug 50 metų moteris. Raudonplaukė rusakalbė vairuotoja žurnalistei minėjo, kad jos mašiną kliudė nuo sunkvežimio atitrūkęs statybinių atliekų konteineris. Praėjus pusvalandžiui po įvykio vairuotoja dar nebuvo atsigavusi nuo ją ištikusio emocinio sukrėtimo.

Kito apgadinto „Audi 80“ vairuotojas ir keleivė jautėsi geriau, tačiau neslėpė, kad iki tragedijos trūko labai nedaug.

Eismas Geležinio Vilko gatve per tiltą nebuvo sutrikęs, bet apsunkintas kryptimi nuo miesto centro. Jį reguliavo policijos pareigūnai.

Apačioje, A.Goštauto gatvėje, po tiltu, transportas taip pat judėjo abiem kryptimis, tačiau buvo uždaryta dalis Gynėjų gatvės.

Bendrovės „Grinda“ darbininkai stengėsi neutralizuoti ir išvalyti iš sunkvežimio išsiliejusius degalus.

Į įvykio vietą atvyko Vilniaus apskrities kelių policijos vadovas Vytautas Černevičius.

V.Černevičiaus teigimu, trečioje eismo juostoje stovėjo sugedęs automobilis „Kia“, į jį trenkėsi atvažiavęs sunkvežimis. „Kia“ trenkėsi į „VW Vento“. Tuo tarpu sunkvežimis, pralaužęs atitvarus nukrito į A.Goštauto ir Gynėjų gatvių sankryžą.

Jis pasidžiaugė, kad šis didžiulis eismo įvykis pasibaigė palyginti laimingai, nes galėjo būti ir žuvusių, ir daugiau sužalotų žmonių, ypač jei aplink būtų buvę pėsčiųjų.

Beje, su 15min.lt redakcija susisiekęs portalo skaitytojas papasakojo kiek kitokias įvykio aplinkybes. Pasak vairuotojo, jis pats galėjo pakliūti į šią transporto mėsmalę, jei būtų važiavęs pro šią vietą bent porą sekundžių vėliau.

„Išvažiavęs iš tunelio pamačiau, kad Geležinio Vilko gatve itin lėtai, su avarinėmis šviesomis, važiuoja visureigis. Paskui jį, trečiojoje juostoje, vilkosi dar keturi ar penki sunkvežimiai, vilkikai. Aš paskubėjau juos visus aplenkti per kairę pusę, kur buvo laisva, nes už tilto man reikėjo sukti dešiniau“, – pasakojo liudininkas.

Iš kur atsirado tas greitai važiavęs sunkvežimis „Mercedes“, vairuotojas nežino. Gali būti, kad „Mercedes“ greitai lėkė antra juosta, lenkdamas lėtą transporto virtinę trečiojoje juostoje, o „Kia“ vairuotojas galbūt kaip tik toje vietoje bandė trauktis dešiniau ir sulaukė smūgio į galinę dalį.
Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Saulius Chadasevičius

(20)
(4)
(16)

Komentarai (7)