Nežemiškas grožis TV ir monitorių ekranuose: DisplayPort 1.3 atneš 5K raiškos palaikymą  (0)

Organizacija Video Electronics Standards Association (VESA) publikavo pranešimą spaudai, kuriame kalbama apie naujos standarto DisplayPort versijos 1.3 specifikacijas, kuri pakeis dabar rinkoje esančią DisplayPort 1.2a.

Naujoji standarto versija kaip vieną didžiausių privalumų akcentuoja padidėjusį duomenų pralaidumą nuo 25,92 Gbit/s iki 32,4 Gbit/s. Viso to užteks, kad būtų perduodamas nespausto vaizdinės medžiagos srautas su 5K (5120 x 2880) raiška. Kiekviena iš keturių DisplayPort 1.3 linijų duomenų pralaidumą padidino 50% iki 8,1 Gbit/s. Tai leis ne tik TV ir monitorių ekranuose pamatyti nežemišką grožį, tačiau suteiks galimybę užrezervuoti komunikacinį kanalą, skirtą bet kurios kitos sąsajos duomenų perdavimui. Didelis sąsajos pralaidumas leis naudotis technologija Multi-Stream. Tai reiškia, kad prie DisplayPort 1.3 lizdo bus galima prijungti iš kartu du monitorius su 4K UHD (3840 x 2160) ir matyti vienodai kokybišką vaizdą.

Naujasis standartas orientuotas į skaitmeninę televiziją, o kartu numato galimybę padidinti kokybę iki standarto 8K. Visa tai būtinai bus apsaugota nuo kopijavimo, tam reikalui numatytas standartų HDCP 2.2 ir HDMI 2.0 su CEC (Consumer Electronics Control) palaikymas. Kaip jau minėta, vos dviejų DisplayPort 1.3 linijų užteks tam, kad būtų galima prijungti 4K raiškos monitorių. Likusias kelias linijas bus galima panaudoti kitų sąsajų organizavimui, pavyzdžiui, AMD DockPort arba Intel Thunderbolt. Tokiu būdu, vienas DisplayPort 1.3 kabelis galės pakeisti kelis kitus.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(14)
(0)
(14)

Komentarai (0)