Apple Siri pripažinta pavojingiausiu vairuotojams balso asistentu  (0)

Remiantis naujausiu tyrimu, kurį atliko amerikiečių saugaus kelių eismo fondas (AAA Foundation for Traffic Safety), informacinių – pramoginių sistemų ir išmaniųjų telefonų naudojimas už vairo blaško vairuotojų dėmesį, o tai gali sukelti skaudžias pasekmes.


Tyrėjai buvo priversti konstatuoti, kad pavojingiausia vairuotojams tarnyba tapo asmeninis balso asistentas Siri, kuris diegiamas Apple mobiliuose įrenginiuose su operacine sistema iOS. Apie tai praneša puslapis AppleInsider.

Norėdami išsiaiškinti kognityvinio disonanso lygį, kurį sukelia garsus ryšys ir balso valdymo sistemos, amerikiečių specialistai nusprendė įvertinti įvairius balso asistentus, viską vertindami penkių balų skalėje (1 – neblaško visiškai, 5 – reikia smarkiai susikoncentruoti, pavyzdžiui, norint išspręsti sudėtingas matematines užduotis arba įsiminti žodžius).

Be specializuotų automobilinių sistemų tyrime dalyvavo ir asmenins balso asistentas Siri. Pastaroji sistema, anot tyrėjų, verčia vairuotojus žymiai sumažinti dėmesį tam, kas vyksta kelyje, taigi reikia suprasti, kad kelia ypač didelį pavojų.

Mažiausiai dėmesį blaško firminė sistema Toyota Entune, kuri įvertinta 1,7 balo iš 5 galimų, tuo tarpu Mercedes COMAND ir Ford SYNC su sistema MyFord Touch įvertinti atitinkamai 3,1 ir 3,0 balais.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(7)
(3)
(4)

Komentarai (0)