Lietuva renkasi šarvuočius už 1 milijardą litų  (22)

Kitų metų pradžioje turėtų paaiškėti, kokias pėstininkų kovos mašinas pirks Lietuvos kariuomenė. Milijardo litų vertės sandorio siekia dešimt gamintojų. Pasiūlymus šiuo metu vertina ekspertai. Apie tai portalą 15min.lt informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Spalio 16 dieną baigėsi terminas, kai šarvuočių gamintojai galėjo pateikti informaciją apie savo produkciją.

Šiuo metu gautus pasiūlymus vertina Pėstininkų kovos mašinų projekto darbo grupė. Ją sudaro atstovai iš KAM departamentų, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos, Materialinių resursų departamento, Sausumos pajėgų.

Ekspertų tikslas – išanalizuoti pasiūlymus ir atrinkti kelis geriausiai Lietuvos kariuomenės operacinius poreikius atitinkančius šarvuočius. Bus atsižvelgta ne tik į operacinius, bet ir ekonominius kriterijus.

Darbo grupė rezultatus pateiks po 3-4 mėnesių.

Tada bus siūloma pradėti derybas su verslininkais. Jei reikės, bus pakartotinai atlikta rinkos analizė arba paprašyta gamintojų patikslinti informaciją.

Pasiūlymus pateikė Suomijos gamintojai „Patria“, Vokietijos KMW/ARTEC, Italijos „Oto Melara/Iveco“, Prancūzijos „Nexter“, Amerikos ir Šveicarijos GDLS/GDELS, Turkijos „Otokar“ ir FNSS, Jungtinės Karalystės „Lockheed Martin“, Izraelio „Elbit Systems“.

Lenkijos koncernas „Wojskowe Zaklady Mechaniczne“, kuris gamina pėstininkų kovos mašinas „Rosomak“, informavo, kad rinkos analizėje nedalyvauja.

Prieš kelis mėnesius žurnalistas ir gynybos ekspertas Aleksandras Matonis buvo viešai sukritikavęs KAM dėl šio konkurso.

Gamintojams išsiųstose informacijos užklausose reikalavimai buvo sudėlioti taip, kad juos atitiktų lenkų gaminamos pėstininkų kovos mašinos „Rosomak“. Tai sukėlė abejonių, kad šarvuočių pirkimas gali būti vykdomas neskaidriai.

Sandorio suma sieks milijardą litų ir apims ne tik šarvuočių įsigijimą, tačiau ir priežiūrą, infrastruktūros pritaikymą, personalo paruošimą.

Pirkimo sutartis planuojama pasirašyti 2015 metais. Pėstininkų kovos mašinų įsigijimas būtų pradėtas 2016 metais ir tęstųsi iki 2020 metų.

Šarvuočiais būtų aprūpinti du mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ batalionai.

Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Dovydas Pancerovas

(170)
(5)
(166)

Komentarai (22)