Patobulinta Linux šautuvo versija garantuoja aukos žūtį 1,6 kilometro atstumu (Video)  (2)

Ars Technica žurnalistai CES parodoje susitiko su snaiperio šautuvo, kuris veikia valdomas Linux operacinės sistemos, kūrėjais. Kaip paaiškėjo, praėjusiai metais TrackingPoint inžinieriai žymiai pagerino eksperimentinio ginklo charakteristikas.


Naujasis AR-15 PGF šautuvo kodiniu pavadinimu Mile Maker prototipas gali pataikyti į taikinį 1,6 km atstumu. Šūvio tikslumas yra garantuojamas aukai judant iki 48 km/h greičiu. Kaip ir jo ankstesnė versija, šautuvas skaičiuodamas kulkos trajektoriją atsižvelgia į, vėjo kryptį ir stiprumą, oro temperatūrą ir kitus parametrus. Naujas ginklo variantas turi masyvesnį ir ilgesnį vamzdį nei ankstesnės versijos. Naudojami 338TP kalibro šoviniai, tai yra modifikuota .338 Lapua Magnum versija. Inžinieriai nusprendė išlaikyti mažesnį kalibro dydį, nes tokios kulkos turi geresnes balistines savybes, nei .50 kalibro šoviniai.

Pokyčių yra padaryta, kad ne tik konstrukcijoje, bet taip pat ir programinėje įrangoje. Šautuvas gali transliuoti vaizdo srautą Wi-Fi ryšiu į mobiliuosius įrenginius, todėl šaulys gali matyti taikiklio perduodamą vaizdą būdamas saugioje vietoje.

TrackingPoint planuoja 2015 metais pradėti pardavinėti dvi šautuvo versijas – .308 ir .300 kalibro Winchester Magnum. Modelių liniją papildys lengvesnė .260 kalibrų versija Remington.

Jaunesnysis modelis bus parduodamas už 7495 JAV dolerių kainą, o pažangiausia Mile Maker versija kainuos 40 000 USD.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(29)
(5)
(24)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: