Lietuva nori skubiai grąžinti šauktinių kariuomenę – jau šįmet planuojama pašaukti 3 tūkst. vyrų

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Rukis 2015-02-25 07:34
Nesutinku su šauktinių kariuomene. Bet bent vienas pliusas bus: Visokias atmatas iš gatvių išrankios.
Pumper 2015-02-25 08:15
Ims tau ten atmatas. Dirbančius pašauks ir tiek. Galutiniam rezultate iš tokių šauktinių naudos 0 bus, geriau jau skirtų finansavimą savanorių rengimui ir jų apginklavimui, kad namie turėtų ginklus, amuniciją, uniformas ir žinotų, ką daryti karo atveju. O kas iš tų priverstinių apmokymų - pabėgs iš Lietuvos dauguma, o likusiem net ginkluotės neužteks.
Javax 2015-02-25 08:29
atsakykit man durnam kas nors, dėl ko šių laikų visuomenėje, t.y. lyčių lygybės principo laikymosi amžiuje, vis dar tik vyrai šaukiami į kariuomenę ir baudžiami už atsisakymą?
vytautas50 2015-02-25 08:54
Manau bus gera emigracijos skatinimo priemonė. Juokas paėmė vakar per tv kažkokio generolo pasisakymas kad kariuomenė kareiviais sukomplektuota 50 procentų. Čia kaip Irake karininkai yra, algas gauna o kareivių nėra. Mokyklose mokytojams atlyginimą moka bent nuo vaikų skaičiaus. Žodžiu cirkai. Na egzistuoja dar įsitikinimai dėl kurių neimamas ginklas į rankas. Normaliai tai ES gerbtina norma. Nors ir sovietinėje armijoje kartu tarnavo babtistas kuris neėmė ginklo. Tiesiog dirbo virtuvėje ir tiek. Niekas prie jo nesikabinėjo.
zet 2015-02-25 09:07
karo pavojus vienas didziausiu, biudzetas krasto apsaugai vienas maziausiu. Krasto apsaugos bei kariuomenes vadai geriausiai zino, ko reikia, kad sustiprinti gynyba pagal atskirus scenarijus, bet ateina politikai ir sako, va, veitoj geros technikos ir grupes geru specu gausite buri nuogu sauktiniu. Ukrainoje buvo apsupti 8 tukstanciai kariu ir vos istruko. Skaiciai siais laikais pries gera technika ir specus nieko nereiskia, nebet labai dideli skaiciai (ko mes irgi neturime) tad klausimas, kaip stabdyti tankus, katiusas, aviacija, kita karine technika ir specus?
vytautas50 2015-02-25 09:24
Lietuvos krašto apsaugos biudžetas nekeičia absoliučiai nieko potencialaus karo prasme. Viską galima skirti krašto apsaugai bet tai neturės absoliučiai jokios įtakos. Pakanka vieno kareivio kuris imituotų pasipriešinimą ir iššautų nors vieną kartą. Po to kad neprarastų gyvybės tvarkingai pasiduotų. Per maža tauta kad beprasmiškai aukotume savo žmonės dėl kažkokių globalių piniguočių interesų. Žmogaus gyvybė brangiausia. Visa kita yra š... vietoje.
rndbit 2015-02-25 09:36
Valdžiai atrodo kiekybė > kokybė. Surinks nemotyvuotus nenorinčius ten būt vaikinus ir sakys "dabar mes visi saugūs". Tik, kad nė velnio. Iš tokių šauktinių naudos kaip iš ožio pieno. Ir dar maitint reikia.
immortallt 2015-02-25 09:55
Vytautai, nustok būti vergu.
kestutisz 2015-02-25 10:00
Visų pirma neima teistų. Jaunosios bomžų kartos irgi neims nes jų neras. Neras ir šiaip emigrantų (bent jau tų kurie dirba neoficialiai). Žodžiu tik tuos kurie čia tvarkingai dirba (na dar nesimoko). Dirba, ir dar greičiausiai jau kokių paskolų turi - ir įmokų jom iš tos kareivuko pašalpos tikrai nebesumokėsi, tad jiem neliks nieko kito tik greitai dumti į užsienį. Kažkoks neapgalvotas emigracijos skatinimas.
GM 2015-02-25 10:02
Tai, kad kariuomenės vadas Žukas pritaria privalomajai karinei tarnybai. Buvęs vadas, Kronkaitis, taipogi. Kokių dar didesnių specialistų, ne politikų, pritarimo tau dar reikia?
Vytax 2015-02-25 10:03
Juokingas tas emigracijos argumentas. Užteks tik sustabdyti asmens dokumento galiojimą po šaukimo ir baigsis visos emigracijos.
Arns 2015-02-25 10:03
Valdžia pasidavė kelių antstatinės užšokusių populistų kalboms, ir nusprendė kaip "pigiau" parodyti jog rūpinamasi krašto apsauga. Pinigų daugiau jau patys žino, kad nesurinks. Technika net pasirašius kontraktus, mažiausiai metus keliaus. O juk garsiausiai rėkiantys kažko nori šiandien. Ir štai turim pirminį siūlymą (dar nepatvirtintas) atgaivinti šauktinius. "Tik" devyniems mėnesiams. Kaip berods gen. Kronkaitis sakė, tai minimalus laiko tarpas per kurį įmanoma bent kažkiek apmokyti pagrindų. Tačiau po tokių apmokymų tai netaps kariuomene, ypač jei tai nemotyvuota. Pasigirsta pasvarstymų "va Ukraina apsigynė", tik pamiršta paminėti jog ten beveik viskas buvo suversta savanorių batalionams, tad išties tikros kariuomenės aukų gal 2-3, per apsuptį 10-20 žmonių, nes savanoriai ne kariuomenė, pagal įstatymus. Ir pagal motyvaciją. O kariuomenė šauktinius gaudo net užverdama sienas, vakar Lryte iš Pabradės jau bent keli prašosi politinio prieglobčio, nes gali būtu pašaukti į kariuomenę, o kariauti nenori. Tad kas geriau, imitacija ar realūs darbai?
vytautas50 2015-02-25 10:08
Keliauk į armiją ir padėk durnai savo galvą ale už tėvynę kaip mano dėdė 1941m kovodamas prieš rusus Lietuvos laisvojoje armijoje. Jei nebūtų buvęs kvailas patriotas dabar būtų daugiau lietuvių ir turėčiau daugiau pusbrolių. Toks elementarus praktinis moralas. Va Adamkus bailiu pabuvo net prezidentu patapo. Miręs lietuvis tėra lavonas ir nieko daugiau. O laisvės supratimai pas mus su tavimi stipriai skiriasi. Man Lietuva praktiškai visuomet okupuota vienokia ar kitokia forma. Ir aš su tuo esu susitaikęs. Nėra kito kašto kuriame galėčiau gyventi. Čia gimiau čia ir mirsiu.
immortallt 2015-02-25 10:11
Kas būtų buvę, jei būtų buvę... Gal būtų rusai išvežę visus lietuvius į Sibirą, kaip Krymo totorius? Vergo mentalitetas - kai viskas nulemta ir reikia nieko nedaryti bei atsiduoti pirmam pasitaikiusiam. Stiprus pasirengimas garantuoja, kad Rusija nenorės pulti. Be to esame ne vieni.
Arns 2015-02-25 10:25
immortallt, nenorom sušaukti šauktiniai atgrasanti jėga? Gerą skaičių vakar pasakė, jog pernai buvo pasirengta priimti 300 savanorių į profesionalo tarnybą, tačiau tik 57 teatėjo. Jei jau už algą į kariuomenę niekas nesiveržia, tai šauktinių motyvacija viską palikus nemokamai pasėdėt miškuos nekelia jokių abejonių. Akivaizdu jog reikėjo ieškot rezervų skatinant profesionalo tarnybą, kad užsigrūdinęs karys gintu, o ne keliskart pašaudęs ir granatą vieną kitą numetęs apsimestu jog dabar jis karys.
Pumper 2015-02-25 10:28
Imituoti paprasčiau, o Lietuvos valdžia dirbti tai nenori ir net nemokėtų, jei norėtų. Gi ne veltui visas bėda sprendžia naujais mokesčiais, baudom ir prievolėm.
shift 2015-02-25 10:31
Palaikau šauktinių kariuomenės atnaujinimą. Tai gera asmenybės ir savidisciplinos mokykla. Tarnyba iš galvos išbarškina bet kokį norą inkšti. Žmonės kalba, kad miegas savo paties iškastame apkase, po atviru dangumi ir minusinėje temperatūroje užsiklojus tik medžių lapais, apie gyvenimą išmoko daugiau nei visokios popsinės knygos ar konferencijos apie savimotyvaciją. Koks tas šauktinis bebūtų karys, bet asmenybės brandai tarnyba kariuomenėje pasitarnauja. Taigi atsakysiu "tau durnam". Kario ekipuotės komplektas sveria apie 20-50 kg. Šitą svorį kartais per pratybas tenka nešti 10 km atsumą, plaukti su visa manta per upę, o kartais dar ir "sužeistą" draugą tįsti. Dar klausimų apie mergaites kyla?
vytautas50 2015-02-25 10:39
Blogesnis variantas kai vergas nesupranta kad jis vergas. Bet čia kiekvienam savo supratimas. Jei tau taip geriau man dėl to nei šilta nei šalta. Eik į pirmas gretas gint kažko. Bent aš nematau dėl ko kišti savo galvą. Kad maxsimos savininkas taptų dar turtingesnis ir iš Lietuvos išvežtų ne 8 milijardus bet 10. Kad politikieriai dar labiau žaistų su valdžia? Dėl Lietuviško minimumo? Dėl tuščių simbolių kurie praktiškai nieko nereiškia Lietuvos savivaldybei? Tiesiog nėra nei mažiausio argumento dėl ko kišti galvą ten kur nereikia. Racionali savisauga. Kaip minėjau gyvybė brangesnė už politiką, patriotizmą, ideologiją. Nors iš kitos pusės absoliučiai jokios mirties baimės. Tiesiog viskam savas laikas. Esu visiškai neprisirišęs prie šio pasaulio. Kad ir rytoj galiu keliauti anapus. Tą prasme ir esu absoliučiai laisvas žmogus. Na kas liečia armiją kaip vyriškumo mokyklą tai čia iš rusų ateina "netarnavai armijoje esi nieko vertas". Šiaip tai tas pats kas sėdėjimas kalėjime. Metai išbraukti iš gyvenimo ir tiek. Plius dozė smegenų ploviklio. Tam ir imami į armiją jauni žmonės netrintys gyvenimo supratimo. Reikalingi bukos besąlygiškai, be jokio mąstymo vykdančios įsakymus žudymo mašinos. Armijoje už tave galvoja kiti. Tu tik vykdai tai ką jie sugalvojo. Už bandymą galvoti tiesiog gali būti sušaudytas savų.
Vytax 2015-02-25 10:46
Kryme irgi buvo Ukrainos profesionalų daliniai. Ir kas iš to? Tie menki vos kelių tūkstančių karių daliniai buvo tiesiog apsupti ir priversti pasiduoti. Dalis tokių karių išvis pasitraukė į Rusiją kur pasiūlė didesnį atlyginimą.
Kadras 2015-02-25 10:48
oo kiek kremliaus troliu atejo. Gavot isakyma? p.s. pries atsiverciant komentarus, jau zinojau Arns ir vytuko nuomone nejaugi taip jums nepatinka, kai Lietuva stipreja