Trigubas "Van Hool": ilgiausias autobusas Baltijos šalyse išvažiuos į Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą  (0)

265 kilovatai, raudonas ir važiuos „Fast Lap“ – kas? Ne, tai ne „Ferrari Daytona“, bet irgi neblogai. „Autoplius Fast Lap“ lenktynių festivalis šiemet nusišovė išskirtinį dalyvį – Kauno gatvėse riedantį ilgiausią autobusą Baltijos šalyse „Van Hool AGG300“.

Jis ne tik galės atvežti 200 miestiečių į Kačerginės „Nemuno žiedą“, bet greičiausiai ir pats prasuks vieną, kitą ratą jame.

10.20 val. ryte autobusas už 60 centų visus norinčius „prigriebs“ Kaune prie „Prismos“ prekybos centro, o po varžybų, 18.30 val., keleivius susirinks ir parveš atgal į miestą. Autobusas niekur nestos ir važiuos tiesiai į trasą.

„Kauno autobusų“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis pasakojo, kad jo vadovaujamą įmonę nebuvo sunku prikalbinti dalyvauti šiame renginyje.

„Tai susiję su transportu, technika ir automobiliais, o didelė dalis mūsų darbuotojų ir specialistų domisi tuo. Tiek mes, tiek savivaldybė teigiamai ir palankiai žiūrime į šį renginį ir norime sudaryti sąlygas miestiečiams jį pamatyti“, – sakė jis.

„Autoplius Fast Lap“ ne tik gražus reginys, bet puiki platforma ir savęs parodymui. Išskirtinių automobilių mylėtojai atsiveža savo išskirtinius automobilius „Show Off“ daliai. Parodyti turi ką ir „Kauno autobusai“.

„Iš kitos pusės tai yra švietimas. Jei parodysime, kad patogu naudotis viešuoju transportu tokiame renginyje, tai turėtų atsirasti ir kas iš automobilio persės į autobusą ir paprastomis dienomis“, – sakė generalinis direktorius.

Kačerginės "Nemuno žiedas" yra viena unikaliausių trasų šioje Europos dalyje. Žiedas labai greitas, o reljefas jame išskirtinis. Sunku rasti kitą trasą, kuriame būtų kas nors panašaus į „Makuškę“ – itin stačia įkalnę.

Šalia kitų reginių ir pramogų žiūrovai turės dar vieną smagų reginį – stebėti kaip 25 metrų ilgio monstras ropšis į 12 laipsnių statumo įkalnę.

„Ar ji daug statesnė nei Parodos kalnas? Tai bus bandymas. Tikrai tikiu, kad įvažiuosim, bet nesužinosim jei nepabandysim“, – sakė generalinis direktorius.

„Fast Lap“ organizatoriai taip pat optimistiškai žiūri į Kauno autobuso galimybes, bet dėl viso pikto šalia budės „Nissan Navara“ gelbėjimo automobilis, kuris, jei reikės, užtemps autobusą į kalną.

Gegužės 16-ą dieną į Kačerginę tiek ilguoju autobusu, tiek savo transportu atvykę žmonės galės išvysti ne vieną kvapą gniaužiantį reginį. Motoakrobatas Aras Gibieža ne tik surengs savo pasirodymą, bet ir važiuos visą 3,35 km ilgio žiedą nusiėmęs priekinį motociklo ratą, o „Time Attack“ lenktynėse netrūks 500 ar 1000 AG turinčių automobilių, „Wolf Race“ startuos 60 dalyvių. Taip pat laukia ir tradicinis „Show off“, kuriame žiūrovų lauks išskirtiniai automobiliai.

Aut. teisės: 15min.lt

(31)
(0)
(31)

Komentarai (0)