Kariškiams tai patiks: fizikų sukurta medžiaga šarvus pramušančias kulkas paverčia dulkėmis (Video)  (4)

Mokslininkai sukūrė nedidelio svorio metalo putas, kurios gali šarvus praskrodžiančias kulkas akimirksniu paversti dulkėmis.


Ši revoliucinė medžiaga gali būti pritaikyta daugybėje sričių – nuo kovos lauko iki kosmoso tyrimų ar branduolinių atliekų saugojimo, rašo independent.co.uk.

Mechanikos ir aerokosmoso profesorė iš Šiaurės Karolinos valstijos universiteto Afsaneh Rabiei savo karjerą praleido kurdama metalo putas (composite metal foams – CMP).

Jos sukurtame vaizdo įraše matyti, kaip į 2,5 cm storio metalo putos sluoksnį atsitrenkusi 7.62 x 63 mm šarvus pramušanti kulka virsta dulkių debesimi.

Akivaizdu, kad ši medžiaga gali būti panaudota mūšio lauke ir pakeisti sunkias ir nepatogias karyboje naudojamas liemenes, tačiau yra ir kitų pritaikymo būdų. 2015 m. mokslininkė nustatė, kad metalo putos puikiai blokuoja rentgeno ir gama spindulius, todėl branduolinių medžiagų gabenimą galėtų padaryti kur kas saugesniu.

Metalo putos taip pat kur kas atsparesnės karščiui ir ugniai, nei tradiciniai metalai, tad atveria galimybes ją pritaikyti kosmoso skrydžiams.

Kol kas apie šią medžiagą žinoma labai nedaug, tad prireiks tolimesnių bandymų ir testų, kad būtų įvertintos tikrosios metalo putų galimybės.

Aut. teisės: 15min.lt
(87)
(3)
(84)

Komentarai (4)