Radikaliai keisis išmaniųjų kameros ir pirmasis pasaulyje pavyzdys jau yra: pristatytas naujos kartos išmanusis telefonas (Foto)  ()

Virtuali realybė ir toliau sparčiai populiarėja, tačiau turinio jai dar nėra tiek, kiek norėtume. Prisidėti prie šios srities plėtros nusprendė Kinijos bendrovė „Protruly“, pristatydama pirmąjį pasaulyje išmanųjį telefoną, kuris gali užfiksuoti pilnavertį 360 laipsnių vaizdą.


Deja, prietaiso pavadinimas dar nebuvo atskleistas, be to labai mažai tikėtina, kad jis bus prieinama už vietinės rinkos ribų.

Išmanusis telefonas savo išore labiau kaip futuristinę koncepciją, o ne komercinį produktą, tačiau gamintojas žada, kad naujieną įsigyti bus galima jau lapkričio mėnesį.

360 laipsnių vaizdo įrašams „Protruly“ išmanusis telefonas naudoja priekyje ir gale įmontuotas dvi 13 megapikselių kameras su „Sony“ objektyvais, kurių matymo kampas yra 200 laipsnių.

Vaizdo kokybės pagerinimui naudojami specialiai suprojektuoti lęšiai ir programinė įranga. Vaizdus iš dviejų jutiklių prietaisas „suklijuoja“ vos per 0,002 sekundės, o tai leidžia realiu laiku peržiūrėti viską, kas filmuojama 360 laipsnių režimu. Gatava medžiaga gali būti peržiūrima naudojant įdiegtą grotuvą.

Išmanusis telefonas taip pat turi įprastas 13 megapikselių pagrindinę ir 8 MP kamerą asmenukėms, kurios leidžia išsaugoti tradicines „plokščias“ nuotraukas ir vaizdo įrašus. Be to, prietaise įmontuoti specialūs jutikliai, kurie gali išmatuoti objektų temperatūrą. Tačiau tam, kad ši funkcija veiktų, prietaisą reikia laikyti labai arti prie norimo objekto.

Naujiena gavo neblogą techninę įrangą: 5.5 colių AMOLED ekranas, 10 branduolių „MediaTek Helio X20“ procesorius su 2,5 GHz dažniu, 4 GB RAM, 64 GB talpos kaupiklis, 3560 mAh baterija ir USB Type-C jungtis.

Pirkėjams bus pasiūlytos dvi išmaniojo versijos: „Elite Edition“ ir „Extreme Edition“. Pastaroji modifikacija gali pasigirti aukso spalvos juostele, esančia virš ekrano, ir odiniu apvalkalu. „Extreme Edition“ pirštų atspaudų skaitytuvas įmontuotas priekyje, o „Elite Edition“ – galinėje pusėje.

Kaip minėta pirmiau, išmanusis telefonas bus parduodamas nuo lapkričio mėnesio. „Elite Edition“ kainuos 590 $, o už „Extreme Edition“ prašys net 1300 dolerių, tačiau kol kas neaišku, nei kokiuose regionuose, nei kokiais kiekiais šis telefonas bus pardavinėjamas.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(45)
(15)
(30)

Komentarai ()