Elonas Muskas: Tesla stogai bus pigesni už įprastus stogus ir turės „begalinę garantiją“  (9)

Gegužės 10 dieną Elonas Muskas pranešė apie prasidedančią prekybą stogais su saulės elementais. Jis taip pat sakė, kad bus pateikta daugiau informacijos apie skydelius. Dabar jis atskleidė pagrindines detales apie Tesla'os „begalinę garantiją“.

Svarbus pranešimas

Savo Twitter paskyroje Elonas Muskas paskelbė apie gegužė 10 dieną pradedamą prekybą revoliucine stogo danga. Kitame įraše jis pažadėjo, kad užsakyti bus galima daugelyje pasaulio šalių. Be to, jis paaiškino, kad savo užsakymo pristatymų pradžios žmonės JAV gali tikėtis 2017 antroje pusėje, o pristatymai į užsienį prasidės kitais metais.

Bet neseniai paskelbtas dar revoliucingesnis pranešimas: saulės stogas turės begalinę garantiją.

Elon Musk: Tesla’s Solar Roofs Will Be Cheaper Than Regular Roofs & Have “Infinity Warranty”

Taip, perskaitėte teisingai. Tesla svetainėje paskelbta visa informacija apie tai, kaip užsakyti naująjį stogą, ir puslapyje pažymėta, kad garantuojamas amžinas čerpių tarnavimas: „Stiklinės saulės stogo čerpės tokios patvarios, jog garantuojamas jų tarnavimas tiek, kiek stovės namas, arba iki begalybės – žiūrint, kas nutiks pirmiau.“

Aukščiau pateiktame animuotame gif formato paveikslėlyje kairėje yra Tesla saulės stogas, o dešinėje tradiciniai stogai. Bandymų video imituojama galingiausia FM 4473 kategorijos kruša, ir Tesla patvirtino, kad filmuota 2 500 kadrų per sekundę sparta. Penkių centimetrų krušos gabalai į bandinius trenkiasi maždaug 177 km.h greičiu.

Tokias absurdiška garantija patvirtina ankstesnius Musko tvirtinimus, kad šie stogai bus pigesni už tradicinius, o tai svarbu, nes kainos efektyvumas yra viena iš didžiausių atsinaujinančios energijos sprendimų panaudojimo kliūčių.

Svetainėje taip pat paaiškinama, kad lygiagrečiai gali būti naudojami ir kiti energijos sprendimai, kurie padėtų sumažinto energijos sąskaitas ir paleistų „iš tinklo“. Kaip pažymima svetainėje, „Integravus Powerwall bateriją, per dieną sukaupta energija saugoma ir pateikiama bet kada atsiradus poreikiui, ir taip jūsų namas tampa nuosava jėgaine.“

Naujasis energijos amžius

Būtent tokio atsiskyrimo siekimas ir paskatino Tesla 2016 lapkritį įsigyti SolarCity. Įsigijusi SolarCity, Teaska dabar gali pateikti visiškai integruotus namų energetikos sprendimus — viską pateikia viena kompanija. O revoliucija, kurią veda Tesla, atrodo itin perspektyvi. Nacionalinės atsinaujinančios energijos laboratorijos (NREL) ir kitos studijos rodo, kad vien jau saulės elementų stogai gali patenkinti 25% JAV energijos poreikių.

Žinoma, ne visi stogai idealiai tinka saulės skydeliams, ir kiekvieno konkretaus stogo energijos generavimo galimybės individualios. Tai lemia vidutinis vietovės saulėtumas, kiek šviesos gali pasiekti stogą – aukšti medžiai, pastatai ar kiti šešėlį metantys objektai efektyvumą mažina.

Todėl Tesla suteikia galimybę įvertinti savo išlaidas ir naudą.Aut. teisės: Technologijos.lt

(90)
(1)
(89)

Komentarai (9)