JAV susirūpino savo karių saugumu - Vokietiją, Japoniją ir kitas šalis ragina nenaudoti „Huawei“ įrangos  ()

Jungtinių Valstijų vyriausybė per užsienio sąjungininkus mėgina kitų šalių interneto ir mobiliojo ryšio paslaugų teikėjus įtikinti nebenaudoti Kinijos telekomunikacijų bendrovės „Huawei Technologies“ įrangos, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“. Vašingtone tikinama, kad „Huawei“ įranga gali būti naudojama šnipinėjimui. „The Wall Street Journal“ tokią kampaniją vadina gana neįprasta.


Leidinio šaltinių duomenimis, JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos pareigūnai kalbėjo su valdininkais ir telekomunikacijų sektoriaus bendrovių vadovais tose šalyse, kuriose plačiai naudojama „Huawei“ įranga, be kita ko, Vokietijoje, Italijoje ir Japonijoje.

Ypatingą nerimą Jungtinėms Valstijoms kelia „Huawei“ technologijų naudojimas šalyse, kuriose yra dislokuoti Jungtinių Valstijų kariai, pažymėjo laikraštis.

Pasak informuotų leidinio šaltinių, Vašingtonas svarsto galimybę „Huawei“ įrangos atsisakysiančioms šalims už tai atsilyginti suteikiant finansinę pagalbą.

Metų pradžioje JAV žvalgybos pareigūnai amerikiečius įspėjo nepirkti „Huawei“ ir ZTE, dar vienos stambios kinų bendrovės, pagamintų telefonų. O JAV įstatymų leidėjai jau ilgą laiką neslepia nerimo dėl „įtartinų“ šių bendrovių „ryšių“ su Kinijos vyriausybe.

„Huawei“ – viena didžiausių pasaulyje telekomunikacijų įrangos ir paslaugų teikėjų – dėl šių tariamų glaudžių ryšių su Pekinu valdžios dėmesio yra sulaukusi ne tik Jungtinėse Valstijose.

Tačiau bendrovė nuolat atmeta kaltinimus neva ji kelia riziką saugumui ir yra susijusi su Kinijos žvalgybos tarnybomis.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(16)
(8)
(8)

Komentarai ()