Jau žinome, kada pirmą kartą išvysime „Tesla Model Y“ - tai bus svarbiausias markės modelis  ()

„Tesla Model Y“ - tai kompaktiškas visureigis, kuris turėtų pirkėjus pasiekti jau kitų metų pabaigoje. Automobilio dizainas jau yra užbaigtas, tai kada jį pamatysime? Pagaliau atskleista data - „Tesla Model Y“ nevėluos.

Pernai Muskas kalbėjo, kad naujasis modelis bus pristatytas kovo 15 dieną. Pasirodo, jis daug neklydo - „Tesla Model Y“ pristatymas įvyks kovo 14-ąją. Renginio metu prototipai pavėžins kelis žiūrovus, Muskas papasakos apie dizainą ir naujojo automobilio galimybes. Pastaruoju metu tai - jau antra gera žinia „Tesla“ gerbėjams, nes neseniai į rinką paleista ir pigiausia „Model 3“ versija, kainuojanti 35 tūkstančius dolerių.

Kalbant apie kainą, Muskas teigė, kad „Model Y“ bus 10 % didesnis už „Model 3“, todėl ir kainuos 10 % daugiau. Taip pat teigiama, kad „Model 3“ gamybos košmaras nepasikartos, nes „Tesla“ išmoko savo pamokas ir bus pasiruošusi užsakymų antplūdžiui. O pirkėjų tikrai bus nemažai - „Model Y“ yra pats svarbiausias kada nors pasirodęs markės automobilis.

Pernai „Tesla“ pardavė daugiau nei 120 tūkstančių „Model 3“ automobilių, pakylėdama savo mažiausią sedaną iki perkamiausio elektromobilio pasaulyje statuso. Tiesa, nors skaičiai ir atrodo įspūdingai, „Ford“ per tą patį laiką pardavė daugiau nei 900 tūkstančių „F-Series“ pikapu, o „Toyota“ pardavė daugiau nei 420 tūkstančių „RAV4“ visureigių. Tuo tarpu „Model 3“ tapo ne tik perkamiausiu elektromobiliu, bet ir perkamiausiu sedanu. Kitaip tariant, net palyginti kuklūs „Model 3“ pardavimai leido dominuoti sedanų rinkoje, bet nė kiek neprilygo didesnėms mašinoms.

Akivaizdu, kad „Model Y“ yra didžiulė galimybė užsidirbti. Pats muskas teigia, kad „Model Y“ paklausa bus 50-100 % didesnė nei „Model 3“. Taigi, tam jau ruošiamasi planuojant automobilių gamybą ateityje. Nors „Model Y“ turės konkurentų iš Europos, „Tesla“ jau turi ištikimų gerbėjų ratą ir jau tapo statuso simboliu. Taigi, „Model Y“ gali tapti pelningiausiu „Tesla“ kūriniu. O juk šalia to dar bus ir „Roadster“ superautomobilis, planuojamas pikapas ir „Semi“ vilkikas. Beje, gali būti, kad „Tesla“ ruošia staigmeną ir pikapas pasirodys kartu su „Model Y“, tačiau tai – tik spėliojimai. Reikės lauksi kovo 14-osios.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(26)
(4)
(22)

Komentarai ()