Naujienos iš „Ford“: skelbiama apie pasirodysiantį „Mustango įkvėptą elektromobilį“ ir dabar tapo viskas aišku kodėl Muskas pareiškė, kad „Ford bandė nužudyti seksą“  ()

„Ford“ ruošiasi pristatyti „Mustango įkvėptą ir nuo galvos iki kojų elektrinį automobilį“. Teigiama, kad tai bus rimtas „Model Y“ konkurentas.

2017-aisias metais, kai ilgametį kompanijos vadovą Mark’ą Field’ą pakeitė Jim’as Hackett’as, „Ford“ pareiškė „visa galva pasinerianti“ į elektromobilius.

Hackett’as subūrė naują komandą, kurią pavadino „Team Edison“ ir jos užduotis yra prižiūrėti bei vystyti elektromobilių programas.

Naujasis vadovas taip pat perkėlė trečdalį vidaus degimo variklį turintiems automobiliams skirtų investicijų į elektrinių automobilių sritį. Ženklus progresas, nors kompanija vis dar pagrindines investicijas yra nukreipusi į tradicinius automobilius.

Praėjusiais metais „Ford“ patvirtino, kad pirmasis jų elektrinis automobilis bus įkvėptas „Mustang“ automobilio.

Ir nuo to momento „Ford“ buvo ganėtinai tylūs šiuo klausimu. Iki tol, kol „Tesla“ oficialiai pristatė „Model Y“ elektromobilį. „Ford“ iškart sureagavo ir socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalino tokia žinute.

Kaip CNBC patvirtino anonimu norėjęs išlikti „Ford“ administracijos atstovas, ši žinutė buvo nukreipta tiesiogiai į „Tesla“, kadangi jie rengėsi pristatyti „Model Y“, o „Ford“ taip pat ketina parodyti savo elektrinį automobilį.

Vienas iš „Ford“ vadovų Joe Hinrichs’as CNBC teigė, kad „bendrovė spėriai juda prie gamybos to, ką anksčiau apibūdino kaip „Mustango įkvėptą“ elektrinį SUV. Jis pasirodys kitais metais ir tuo metu, kai Tesla tik pradės pristatyti pirmuosius Model Y SUV elektromobilius.“

Šiuo metu mažai kas žinoma apie elektrinį Mustangą, išskyrus tai, kad jo nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu turėtų siekti 300 mylių (483 km.).

„Ford“ automobilis dar netgi neturi oficialaus pavadinimo. Iš pradžių buvo pasiūlymų šį elektrinį Mustangą pavadinti „Mach 1“, tačiau „Ford“ prezidentas Jim’as Farley’us, atsakingas už pasaulines rinkas, patvirtino, kad tokios minties buvo atsisakyta po to, kai kompanija sulaukė „stiprios reakcijos“ iš Mustango gerbėjų:

„Mes supratome, kad reikia tai įvertinti. Yra privalumų ir trūkumų. Nenoriu, kad šiuo metu ties tuo apsistotume, bet mes gavome labai stiprią reakciją iš žmonių.“

Sklido gandai, kad šis elektrinis Mustangas gali būti pavadintas „Model E“. Įdomu, kad „Tesla“ pirmiausiai ir norėjo „Model 3“ pavadinti „Model E“. Jis būtų prisijungęs prie kitų elektromobilių modelių, kaip „S“ bei „X“ ir vėliau buvo numatytas „Y“ modelio pasirodymas. Tad galiausiai gauname „S-E-X-Y“.

Tačiau „Model E“ pavadinimo svarstymas užstrigo ir 2014-aisiai liepos mėn. įvykusiame akcininkų susitikime „Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas atskleidė, kad bendrovė turėjo atsisakyti „Model E“ prekės ženklo, kadangi „Ford“ pagrasino teisminiais ieškiniais dėl panašaus prekės ženklo naudojimo.

Tuo metu Muskas pareiškė, kad „Ford bandė nužudyti seksą.“

Ką gi, „Model E“ pavadinimas šiuo metu yra laisvas ir „Ford“ tikrai galės savo elektromobilį taip pavadinti.

Kol kas kompanija paviešino tik vieną elektrinio Mustango įkvėpto elektromobilio nuotrauką ir tikimasi, kad šis elektromobilis pasirodys kitais metais.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas

(40)
(3)
(37)

Komentarai ()