Nutekėjo informacija, kokias naujoves šį rudenį pristatys „Apple“: net tris nauji telefonai su „Apple A13“ procesoriumi, bet be „USB Type C“ jungties - ką šį kartą sugalvojo kompanija?  (1)

Ruduo – tai metas, kai sunoksta obuoliai. O „Apple“ pristato savo naujausius „iPhone“ telefonus. Šie metai, panašu, taip pat bus derlingi: JAV kompanija ketina pasiūlyti net tris naujus telefonus. Visuose juose turėtų būti „Apple A13“ procesorius. Tiesa, įrenginio jungtis vis dar bus „Lightning“, o ne „USB Type C“, rašo „Ars Technica“.

Šios informacijos šaltinis – svetainės „9to5Mac“ žurnalistas Guilherme Rambo, pastaraisiais mėnesiais pateikęs ne vieną patikimą ankstyvą žinią apie „Apple“. Jis savo rašinyje remiasi dviejų asmenų, kurie patys asmeniškai matė naujuosius įrenginius, liudijimais. O liudijimai neprieštarauja informacijai, prasisunkiančiai iš „Apple“ tiekimo grandinės, tad galima manyti, kad būtent tai rudenį Timas Cookas su kolegomis ir pademonstruos.

Trys telefonų modeliai veikiausiai bus vadinami „iPhone 11“. Jie turėtų tapti tiesioginiais „iPhone XS“ serijos telefonų įpėdiniais. „iPhone XS“ pamaina taps gaminys, kurio kodinis pavadinimas kol kas yra D42, „iPhone XS Max“ naujesnė versija vadinasi D43, o pigesnįjį „iPhone XR“ pakeis tai, kas kol kas yra vadinama N104.

Visų trijų telefonų ekrano raiška bus tokia pati, kaip ir dabartinių modelių. Nesikeis ir ekrano technologijos: D42 ir D43 bus su „OLED Retina“ ekranais, N104 – su „2x Liquid Retina“ ekranu.

A13 procesoriaus diegimas veikiausiai reikš, kad vėl pastebimai išaugs telefonų pajėgumai. Procesorių inžinerija ir architektūra susilaukia vis daugiau „Apple“ vadovų dėmesio, tad ir rezultatai šioje srityje privalo būti pastebimi. „iPhone XS“ serijoje naudoti A12 procesoriai sugebėjo per sekundę vykdomų operacijų skaičių padidinti nuo 600 milijardų iki 5 trilijonų, o 2018 metų „iPad Pro“ įdiegtas A12X procesorius siūlė didesnį našumą nei 2016 ir 2017 metų „MacBook Pro“. Kol kas viskas, kas žinoma apie A13, yra tik gandų lygyje, tačiau labai panašu, kad „Apple“ stengsis išlaikyti įspūdingą našumo augimą šioje srityje.

Vienas iš įdomesnių pakeitimų, kuriuos ketina gauti naujieji telefonai – tai naujo tipo „Taptic Engine“. Gandai sako, kad naujojo variklio kodinis pavadinimas yra „Leap Haptics“, tačiau tai ir yra iš esmės viskas, kas apie tai žinoma. Manoma, kad naujoji atoveiksmio į prisilietimą sistema pakeis „Apple 3D Touch“ sistemą.

Itin daug dėmesio „Apple“ inžinieriai pastaraisiais metais teikia fotokameroms. Neabejotina, kad ir naujos kartos „iPhone“ „akys“ bus gerokai atnaujintos: tikimasi, kad asmenukių kamera įgis gebėjimą filmuoti sulėtintą vaizdą, 120 kadrų per sekundę greičiu.

Be to, „Bloomberg“ kiek anskčiau yra skelbę, kad yra kuriama plataus lauko fotografavimo galimybė, kuri bus diegiama į D42 modelį. Kalbant apie įrenginių dizainą, kameros sistema bus sudaryta iš trijų atskirų lęšių ir jutiklių, visi jie bus sutalpinti į kvadrato formos langelį. Ši kamerų trijulė gebės fiksuoti daugiau vaizdo, nei matysite ekrane – „SmartFrame“ vadinamas funkcionalumas suteiks šiek tiek daugiau lankstumo karpant ir rėminant nuotraukas po jų nufotografavimo. „Perteklinė“ informacija, nepatenkanti į išsaugotą kadrą, po kurio laiko bus pašalinama privatumo sumetimais.

Aut. teisės: 15min.lt

(6)
(16)
(-10)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: