„Tesla“ Kinijoje atšaukia šimtus automobilių: štai kaip per akimirką sedanas tampa kabrioletu (Video)  (17)

JAV elektromobilių gamintoja „Tesla“ atšaukia 870 transporto priemonių Kinijoje dėl defektinių stogų, kurių apdailos dalys gali atsiskirti ir nukristi. Apie tai pranešė Kinijos rinkos reguliuotoja.

Pranešimas paskelbtas praėjus vos mėnesiui po to, kai dėl pakabos defektų buvo atšaukta beveik 30 tūkst. į Kiniją – didžiausią pasaulyje automobilių rinką – importuotų „Tesla“ automobilių.

Penktadienį Kinijos valstybinė rinkos reguliavimo administracija pranešė, kad pastarasis atšaukimas susijęs su „Model X“ automobiliais, pagamintais 2016 metų kovo 16–31 dienomis.

Automobiliai atšaukiami todėl, kad stogo dalių klijavimui naudota nepakankamai sukibimą stiprinančio grunto, todėl stogo dalys gali nukristi, sakoma reguliuotojos pranešime.

„Jei važiuojant stogo apdaila nukris nuo transporto priemonės, tai gali padidinti iš paskos važiuojančių transporto priemonių, ypač motociklų, avarijų ar žmonių sužalojimo riziką bei sukelti pavojų saugumui“, – priduriama pareiškime.

 

„Tesla“ nemokamai patikrins atšauktus automobilius ir atliks stogų patikrinimus.

Kinija yra pagrindinė daugelio automobilių gamintojų, ypač „Tesla“, augimo varomoji jėga. Amerikiečių bendrovė ketina pasinaudoti ambicingais šalies tikslais sumažinti išmetamą anglies dvideginio kiekį.

Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose „Tesla“ buvo priversta atšaukti daugiau nei 9000 „Model X“ automobilių, pagamintų 2016 metų, dėl tos pačios problemos, pranešė JAV Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija.

 

Dėl pametamų stogų skundžiasi ne tik „Model X“, bet ir „Model Y“ bei „Model S“ savininkai. Pastarojo modelio nelaimė užfiksuota kelyje:

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(31)
(6)
(25)

Komentarai (17)