Viena diena karo Irake ir Afganistane JAV kainuoja 377 mln. dolerių  (9)

Į atsargą išėjęs JAV kariuomenės generolas Barry McCaffrey, kuris dabar dirba Vest Pointo karo akademijos profesoriumi, teigia, kad jo šalies armija turi pasiruošti išaugsiantiems nuostoliams Afganistano kovos laukuose. Jis perspėjo, kad JAV kariuomenė per mėnesį veikiausiai praras iki 500 karių, kurie bus arba nužudyti, arba sužeisti.


B. McCaffrey, kuris nuo 2003 metų tarnavo Afganistane ir kuris kadaise buvo daugiausiai apdovanojimų turintis generolas visoje JAV kariuomenėje teigia, kad aukų skaičius Afganistane veikiausiai itin išaugs birželio-spalio mėnesiais. Tuo tarpu žiemą, ypač kalnuotose vietovėse, aukų būna mažiau.

Skelbiama, kad per 2009 metus JAV kariuomenė Afganistane iš viso prarado 305 karius. Dar 2 102 kariai buvo sužeisti ir daugiau nei pusė sužeistųjų taip ir nebegalėjo grįžti į tarnybą.

B. McCaffrey teigia, kad šiemet Afganistane žus arba bus sužeisti apie 3 tūkst. JAV karių. Šį skaičių sudėjus su potencialiomis sąjungininkų aukomis, gautume, kad šiemet žus arba bus sužeisti 5 tūkst. karių, o toks skaičius prilygsta 7 pėstininkų batalionams.

B. McCaffrey savo vertinimus pateikė JAV kariuomenės Centrinės vadovybės vado generolo Davido Petraeuso ir NATO pajėgų vado generolo Stanley McChrystalo užsakymu.

Į atsargą išėjęs generolas teigia, kad yra menkai tikėtina, jog Amerikai per 18 artimiausių mėnesių pavyks Afganistane pasiekti savo politinius ir karinius tikslus kaip kad viliasi prezidentas Barackas Obama. JAV prezidentas viliasi, kad po šių 18 mėnesių JAV kariai galės pradėti atsitraukimą iš Afganistano. Tam, kad būtų sukurta gyvybinga Afganistano valstybė, galinti pati pasirūpinti savo saugumu, veikiausiai prireiks nuo 3 iki 10 metų, teigia B. McCaffrey. Tai JAV gali kainuoti papildomus 300 mlrd. dolerių ir tūkstančius aukų.

2010 metais per mėnesį karui Afganistane JAV vyriausybė, B. McCaffrey teigimu, turės išleisti daugiau nei 9 mlrd. dolerių. Viena diena karo Irake ir Afganistane JAV biudžetui kainuoja 377 mln. dolerių. Palyginimui, Antrojo pasaulinio karo metais JAV per dieną karui išleisdavo 622 mln. dolerių dabartiniu valiutos kursu.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)