Unikalus pasiūlymas, kokių dažnai nebūna – skaitmeninis oscilografas elektronikos mėgėjams vos už 15€ („DSO138“ kaina, Specifikacijos, Atsiliepimai, Video)  ()

„DSO138“ – tai mažų gabaritų skaitmenis oscilografas, kuris puikiai tinkamas besimokantiems elektronikos subtilybių. Skaitmenis oscilografas „DSO138“ nepasižymi dideliu tikslumu, tačiau yra tinkamas tuomet, kai namų sąlygomis prireikia analizuoti elektros grandinės veikimo principą ar galimus jos sutrikimus.

Trumpai

 • Strobavimo dažnis: 1 Ms/s.
 • Juostos plotis: 0 – 200 kHz.
 • Įėjimo impedansas: 1 MΩ.
 • Tikslumas: 12 bitų.
 • Vertikalus jautrumas: 10 mV.
 • Maksimali įėjimo įtampa Umax: 50 Vpp (1:1), 400 Vpp (10:1).
 • Minimali signalo trukmė: iki 10 μs.
 • Ekrano dydis: 52 x 40 mm.
 • Maitinimas: 9 V (DC).
 • Matmenys ir svoris: 15 x 11 x 2 cm; 130 g.

Kaina

 • Lietuvoje neparduodamas.
 • „Gearbest“15,68 €.
 • 60% nuolaida, siuntimas į Lietuvą kainuoja 0,17 €.

Nepaneigsi, kad programavimas yra bene vienas populiariausių ir šiuo metu daugiausiai žadančių užsiėmimų. Vis dėlto tai nėra vienintelis pomėgis, kurį dabar siūloma išbandyti jaunimui. Geras elektronikos supratimas taip pat atveria didžiules galimybes, o darbo rinka tokių specialistų tiesiog laukia išskėstomis rankomis. Tai puikiai paaiškina, kodėl Kinijos elektroninėse parduotuvėse dabar netgi galima įsigyti mažų gabaritų namų sąlygoms pritaikytą skaitmenį oscilografą „DSO138“.

Pristatant „DSO138“ norisi pabrėžti, kad pastarasis oscilografas yra tinkamas įvairių formų signalų stebėjimui. Jo pagalba galima nustatyti ne tik signalo dažnį, bet ir impulso plotį, signalo minimalią bei maksimalią reikšmes, o esant poreikiui ir pikinę įtampos vertę. Kitaip sakant, pagal šį apsektą „DSO138“ nieko nesusileidžia profesionaliems skaitmeniniams oscilografams.

Vertinant įprastas oscilografų kainas „DSO138“ yra tikrai labai pigi alternatyva, kurią turint poreikį laisvai gali įsigyti kiekvienas norintis skaitytojas. Svarbu pabrėžti, kad šis skaitmenis oscilografas tikslumu nusileis profesionaliems oscilografams, tačiau pastarieji kainuoja keliolika kartų brangiau, tad atsižvelgiant į kainų skirtumus mažesnis tikslumas yra mažiausias menkniekis. Be to, jis turi tokių funkcijų, kokiomis didžiuojasi tik brangieji analogai, pavyzdžiui, gali pasiūlyti tokią papildomą funkciją, kaip signalo išlaikymas.

Gamintojas pristatydamas „DSO138“ oscilografą pabrėžia, kad jis puikiai tinkamas besimokantiems elektronikos subtilybių. Kitaip sakant, naudodami „DSO138“ galėsite geriau suprasti kaip veikia jūsų sulituotos elektros grandinės, o esant reikalui šį oscilografą galėsite naudoti ir tuomet, kai norėsite suprasti kodėl vienas ar kitas elektroninis prietaisas veikia ne taip kaip turėtų iš tikrųjų.

Vertinimai

Tenka pripažinti, kad skaitmenis oscilografas „DSO138“ reikalingas tikrai ne kiekvienam. Vis dėlto jeigu domitės elektronika ar vis dar tik norite pradėti tuo domėtis, tuomet jums toks prietaisas gali tikrai praverti. Būtent tą patvirtina ir pirkėjų atsiliepimai. „DSO138“ šiuo metu turi 5 žvaigždučių įvertinimą iš 5 galimų.

 • Gary. Tai ne tūkstančius kainuojantis oscilografas, todėl prieš jį įsigydami nesitikėkite per daug. Vis dėlto „DSO138“ pilnai pakanka tuomet, kai prireikia suprasti elektrinės grandinės veikimo principą. Džiaugiuosi savo pasirinkimu, nes „DSO138“ tikrai pilnai atitinka mano lūkesčius už tokią kainą.
 • Victor. Nuostabus daiktas, kuris puikiai veikia ir kainuoja tiesiog juokingai mažai. Skaitmenis oscilografas „DSO138“ tikrai tinka elektronikos mėgėjams. Lyginau šio oscilografo parodymus su „Fluke“ nešiojamo oscilografo parodymais ir likau labai maloniai nustebęs. Tikrai galiu rekomenduoti „DSO138“ kiekvienam, kurio hobis yra elektronika.
 • Candace. Tikrai labai naudingas prietaisas. Išbandžiau jį su savo signalo generatoriumi ir galiu patvirtinti, kad signalo forma pradeda deformuotis ties maždaug 50 kHz riba. Kur kas geresnis rezultatai gaunami tiriant garso spektrą.
 • KarCar. Jeigu tiesiog norite pamatyti standartines signalo formas namų sąlygomis, tuomet skaitmenis oscilografas „DSO138“ jums puikiai tiks. Esu maloniai nustebintas, kad už tokią kainą dabar jau iš tikrųjų galima nusipirkti kokybišką namų sąlygoms pritaikytą mažų gabaritų oscilografą.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(5)
(7)
(-2)

Komentarai ()

Susijusios žymos: