Kainuoja vos 13€, bet beveik 10 000 užsakymų - praktiškai išbandė fantastiškai populiarią namų IP kamerą iš AliExpress - „veikia puikiai, o funkcijų daugybė“ („Morviotek 1080P“ IP kameros apžvalga)  ()

„Morviotek“ – yra viena populiariausių IP stebėjimo kamerų Aliexpress. Beveik 10 000 užsakymų, 5 000 atsiliepimų ir stebėtinai aukštas 4,8 balų įvertinimas. Pirkėjams itin patinka šios kameros labai žema kaina ir platus funkcionalumas: 1080p raiška; WiFi palaikymas; turi integruotą mikrofoną bei garsiakalbį, tad per ją galima kalbėti; palaiko naktinį filmavimo režimą; reaguoja į judesį ir seka objektą; veikia kaip signalizacija; duomenis įrašo į atminties kortelę arba debesį ir t.t. Nejau ši buitinė IP kamera tokia jau puiki? Pasižiūrėkime ką apie ją sako apžvalgininkas ir ką dar sugeba „Morviotek“ IP kamera.


Apžvalgininkas iškart pradeda nuo pakuotės turinio ir tvirtina, kad kamera atkeliauja gana simpatiškoje ir tuo pačiu paprastoje dėžutėje.

Viduje rasime išsamią naudojimosi instrukciją anglų kalba. Yra daug pateiktų paveiksliukų, tad kaip pajungti ir naudotis kamera yra lengvai suprantama.

Be 2MP „Morviotek“ kameros dar rasime maitinimo adapterį (5V/1,5A), 1 metro ilgio USB ir microUSB laidą, adatėlę skirtą perkrauti kamerai, kamerai pritvirtinti skirti varžtai ir kištukai bei dar vienas priedas, kuris šią kamerą leidžia patogiai pritvirtinti prie sienos ar lubų.

Atkreipiame dėmesį ir į tai, kad pasiūloje galite rinktis iš dviejų „Morviotek“ kameros versijų: juodos arba baltos versijos bei 720p ir 1080p raiška filmuojančios.

 • Aliexpress - nuo 12,90 € (nuoroda veikia angliškame AliExpress);
  • 59 % nuolaida;
  • 1,09 € už pristatymą į Lietuvą.

„Morviotek“ kamera yra kompaktiška, nedidelė, o tai reiškia, kad ją galima pritvirtinti ir ganėtinai ankštose vietose.

Ji taip pat sugeba horizontaliai pasisukti 355 laipsnių kampu, o vertikaliai – 90 laipsnių kampu.

„Pačios 2MP Morviotek kameros matymo kampas siekia 85 laipsnius ir čia taip pat turime 6 IR diodus, dėl ko kamera gali ganėtinai kokybiškai filmuoti nakties metu (1:15 min.).

Kameros priekyje turime įtaisytą mikrofoną, o nugarėlėje yra garsiakalbis, atminties kortelei (iki 64 GB) skirta vieta, perkrovimui skirta anga, antena, maitinimo jungtis. Čia turime microUSB jungtį.

Kameros apačioje yra 3 guminės kojelės ir pačios kameros pritvirtinimui skirta jungtis.“

„Morviotek“ kameros prijungimas ir suporavimas su programėle

Apžvalgininkas veiksmų seką pademonstruoja nuo 1:53 min. Tad štai ką reikia daryti:

 • su pakuotėje esančia adatėle perkrauname kamerą;
 • telefone aktyvuojame 2,4 GHz WiFi tinklą, nes tik prie jo prijungiama kamera. Vėliau vėl telefoną bus galima perjungti prie 5 GHz;
 • taip pat telefone aktyvuokite GPS;
 • tuo pačiu atsisiunčiame ir įsidiegiame „YCC365“ programėlę ir susikuriame paskyrą;
 • atsidarę programėlę paspaudžiame „+“ ženkliuką, pasirenkame „intelektualiąją video kamerą“ ir „skenuoti QR kodą“;
 • toliau lieka sutikti su naudojimosi sąlygomis bei įvesti namuose esančio WiFi tinklo duomenis;
 • telefono ekrane atsiranda QR kodas ir jį reikia parodyti „Morviotek“ kamerai;
 • toliau vyksta kameros prijungimas ir poravimas su telefonu, kuris užtrunka kelias akimirkas.

Programėlės suteikiamos galimybės

„Programėlėje galėsite rankiniu būdu valdyti kamerą ir liepti jai pasisukti į norimą pusę. Kamera į duodamas komandas reaguoja labai gerai ir pasisuka sklandžiai.

Skaitomiausi Naujausi

Kamera taip pat sugeba užfiksuoti regėjimo lauke judėjimą ir pati seka paskui tą objektą (4:03 min.).

Morviotek kamera duomenis saugo į atminties kortelę bei debesį. Pastarąją paslaugą reikia užsisakyti atskirai.

Peržiūrėti įrašytus vaizdo įrašus yra labai patogu. Taip pat galima daryti ir ekrano nuotraukas, kurios iškart saugomos į telefono atmintį.

Taip pat galima užprogramuoti, kad kamera pasisuktų į mus dominančius objektus. Pavyzdžiui, pasirenkate konkrečią kambario vietą, jai suteikiate skaičių „1“ ar bet kokį kitą jums patinkantį pavadinimą ir kitą kartą tereikės programėlės lange jį paspausti ir kamera automatiškai pasisuks į tą objektą.

Taip galima užprogramuoti kiek tik norite objektų ir nereikia rankiniu būdu nukreipti kameros. Labai patogus dalykas.“

„Pagrindiniame programėlės ekrane galite tiesiogiai pereiti į debesį ir jei užsisakysite šią paslaugą, čia bus saugoma užfiksuota vaizdo medžiaga.

Pagrindiniame ekrane galite keisti filmuojamo vaizdo kokybę (SD arba HD), o spustelėję mikrofoną – kalbėti per šią kamerą (5:54 min.).

Be to, kamera turi mikrofoną ir taip pat įrašinėja garsą. Štai kokia jo kokybė (6:03 min.).

Papildomuose nustatymuose galite:

 • keisti kameros pavadinimą;
 • keisti laiko juostą;
 • įjungti/išjungti kamerą;
 • nustatyti laiką, kada kamera išsijungs;
 • įjungti/išjungti mikrofoną;
 • įjungti/išjungti garsinį įspėjimą. Kai kameros regimajame lauke atsiras koks nors judėjimas, jį skleis tokį garsą (6:58 min.);
 • įjungti/išjungti naktinį matymą arba nustatyti, kad tą jis darytų automatiškai;
 • įjungti/išjungti sekimą paskui objektą;
 • valdyti kameros pasisukimo kampą – tai pravers tuo atveju, kai kamera bus pritvirtina aukštyn galva;
 • galima užfiksuotais vaizdais pasidalinti su namiškiais ir draugais;
 • įjungti/išjungti pranešimų į telefoną gavimą;
 • reguliuoti jutiklio jautrumą į matymo lauke esantį judėjimą;
 • galima nurodyti teritoriją, kurioje net ir esant kažkokiam judėjimui – šis daviklis nereaguos ir jums be reikalo nesiuntinės pranešimų, bei teritoriją, kurioje jis reaguos į judesį.“

„Visą informaciją galima pasiekti ir per kompiuterį. Tereikia nueiti į ucloudcam.com ir prisijungti su tais duomenimis, kuriais prisijungėte telefone. Ir čia turėsite lygiai tas pačias galimybes, kaip ir telefone.

Čia tik susidūriau su vienu trūkumu. Panašu, kad per kompiuterį nėra galimybės peržiūrėti įrašytų vaizdo įrašų.

Viską galite daryti, kaip ir su telefone esančia programėle, bet matysite tik tiesioginį vaizdą. Įrašų peržiūrėti galimybės nėra ir čia nepriklausomai nuo naudojamos interneto naršyklės.“

Keletas minčių pabaigai ir galutinis verdiktas

„Kalbant apie vaizdo įrašų kokybę, tai ji yra vidutinė. Iš kitos pusės, juk čia turime 2 MP kamerą ir dar parduodamą už tokią žemą kainą, tad ir vertinti ją reikėtų būtent kaip tokio segmento atstovą.

Mano bandymai parodė (9:26 min), kad Morviotek kamera iš tikrųjų užtikrina FHD (1920 x 1080), beveik 12 kadrų per sekundę, 909 kb/s bitreitas ir 13 sekundžių trukmės vaizdo įrašas užima 1,39 MB.“

„Manau, kad 2MP Morviotek IP kamera yra dėmesio vertas produktas. Aš ją rekomenduoju naudoti iki 40 m2 metrų ploto kambarių stebėjimui.“

Speciali akcija ir sąlygos

2MP „Morviotek“ IP kamera:

 • Aliexpress - nuo 12,90 € (nuoroda veikia angliškame AliExpress);
  • 59 % nuolaida;
  • 1,09 € už pristatymą į Lietuvą.
Aut. teisės: Technologijos.lt
(14)
(0)
(14)

Komentarai ()