„Mazda“ salone – ilgiausio origamio rekordas  (0)

2010 m. gruodžio 18 dieną „Mazda“ automobilių salone „Vilniaus Vista“ buvo pasiektas ilgiausio, o kartu ir didžiausio origamio rekordas Lietuvoje. Trys vaikinai, origamio meistrai, – Paulius Mielinis, Giedrius Markevičius ir Mindaugas Česnauskas – džiaugiasi savo pasiekimu ir sako, jog norėtų, kad japoniški origamiai Lietuvoje būtų populiaresni.

Dabar jauni vaikinai – didžiausi Lietuvos origamių meistrai, tad, anot jų, atsiradę dėmesio verti konkurentai jų neišgąsdintų, o tik dar labiau skatintų tobulėti. Japonijoje jaunuoliai nebuvo, tačiau jų namuose šios šalies kultūra nėra svetima. Kiek per visą savo gyvenimą sulankstė origamių, nebesuskaičiuoja. Kažkada jų šeimos nariams toks vaikinų pasirinktas hobis atrodė vaikiškas ir juokingas, nevertas dėmesio, dabar, po tokių pasiekimų, namiškiai džiaugiasi ir skatina su šiuo menu eiti tolyn.

Lankstymo subtilybių Paulius, Giedrius ir Mindaugas mokėsi iš internete esančios medžiagos, knygų. Tiesa, jos parašytos anglų ir japonų kalbomis. Informacijos lietuvių kalba yra labai mažai. Bet tai origamių meistrams nesutrukdė mokytis japoniško meno. Ir dabar ilgiausio origamio Lietuvoje autoriams, kaip jie patys teigia, nebėra neįveikiamų lankstymo schemų. Kada jų rankose atsiras sudėtingas lankstinys, priklauso tik nuo laiko. Tereikia turėti daug kantrybės ir užsispyrimo.

Kruopštų origamių lankstymo procesą šeštadienį jie pademonstravo ir visiems susirinkusiems „Mazda“ automobilių salone. Agentūros „Factum“ atstovas užfiksavo rekordinį origamį – 6 m ir 4 cm ilgio drakoną. Ruošimosi procesas užtruko dvi savaites, sunaudota 45 kv. m popieriaus. Rekordą inicijavo „Mazda“, kurią su origamiais sieja ne tik Japonija, bet ir preciziškas gaminimo procesas. Galingu drakonu-rekordininku dar kurį laiką galite pasigrožėti „Vilniaus Vista“ salone, Laisvės pr. 137, Vilniuje.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: