10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–05–01)  (1)


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-05-01 10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–05–01)  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1:
  Tyrimai rodo, kad bonobai geriau atitinka paskutiniuosius bendruosius protėvius nei šimpanzės

Nauji bonobų raumenyno tyrimai pateikia tiesioginius įrodymus, kad ši reta primatų rūšis anatomiškai artimesnė žmonėms, nei paprastos šimpanzės. Tokia idėja buvo iškelta ankstesniais molekuliniais tyrimais, bet šis tyrimas yra pirmasis, kuriuo buvo lyginamos trijų rūšių anatomijos detalės.

phys.org

2:
  Olose rasta išnykusių žmonių DNR

Tyrėjai aptiko genetinę medžiagą nuosėdų pavyzdžiuose, surinktuose iš septynių archeologinių radimviečių. Priešistorinių žmonių liekanos randamos retai, todėl naujieji radiniai gali padėti mokslininkams identifikuoti gyventojus ten, kur rasti tik artefaktai. Madrido Gamtos istorijos muziejaus mokslininkas Antonio Rosas sakė: „Šis darbas – didžiulis mokslo proveržis. Dabar galime išsiaiškinti, kokios hominidų rūšys kuriose urvuose gyveno, net jei nėra kaulų ar skeletų liekanų.“

bbc.com

3:
  Boring kompanijos tunelio iliustracija (Video)

youtube.com

4:
  Cassini zondas pateikia atrimiausius Saturno vaizdus

NASA Cassini zondas pateikia artimiausius sūkuriuojančios dujinės Saturno planetos atmosferos vaizdus. Trečiadienį jis pirmą kartą praskrido tarp Saturno ir jo žiedų esantį tarpą.

npr.orgtechnologijos.lt

5:
  Rasti mastodonto kaulai verčia pergalvoti, ką žinome apie žmonijos istoriją

Paleontologai rado 130 000 metų amžiaus mastodonto skeletą, kuris atrodo taip, lyg būtų susmulkintas žmonių. Bet jis rastas Amerikoje, kur žmonių neturėtų būti dar 100 000 metų.

nbcnews.com




6:
  Mokslininkai išrado būdą valyti orą fotosinteze

Chemijos profesorius Floridoje išrado būdą vykdyti fotosintezę sintetinėje medžiagoje, ir taip paversti šiltnamio efektą sukeliančias dujas švariu oru ir tuo pačiu metu išgauti energiją. Šiuo procesu paremtos technologijos galėtų ne tik smarkiai sumažinti su klimato kaita siejamų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, bet tuo pačiu metu ir generuotų švarią energiją.

phys.orgtechnologijos.lt

7:
  Dirbtinė gimda sėkmingai išaugino ėriukus, toliau galėtų būti žmonių eilė

Ėriukai išorinėse gimdose praleido keturias savaites ir normaliai išsivystė.

theverge.comtechnologijos.lt

8:
  Prekybos centrų maišelius ėdantys vikšrai siūlo taršos plastikais sprendimąMokslininkai atrado, kad vikšrai, komerciškai auginami kaip jaukas žvejybai, geba skaidyti polietileną: vieną iš plačiausiai naudojamų ir sunkiausiai yrančių plastikų.

phys.org

9:
  Kenija, Gana ir Malavis gavo pirmąją maliarijos vakciną

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo maliarijos 2018 metais bus pradėta naudoti Ganoje, Kenijoje ir Malavyje. RTS,S vakcina moko imuninę sistemą pulti maliarijos parazitus, plintančius per maliarinių uodų įkandimus. PSO teigimu, vakcina galėtų išgelbėti dešimtis tūkstančių gyvybių, bet neaišku, ar bus įmanoma ją naudoti skurdžiausiose pasaulio dalyse. Vakcina turi būti dudoama keturis kartus - kartą per mėnesį tris mėnesius ir tada ketvirtąją dozę reikia suleisti po 18 mėnesių.

bbc.com

10:
  Žmonių vakcinos bandymų duomenys sukėlė biotechnologijų kompanijų susidomėjimą RNR vaistais

Moderna publikavo pirmuosius mRNR technologijos efektyvumo bandymų su žmonėmis sėkmingus rezultatus. Biotechnologijos kompanija išbandė savo H10N8 gripo vakciną su 31 subjektu, ir matavo du skirtingus imuninio atsako rodiklius. Visų subjektų imuninis atsakas pagal vieną rodiklį buvo pakankamas viruso įveikimui, ir visų išskyrus 3 pakankamas pagal antrą rodiklį. Vakciną gavo 23 asmenys. Nei vienam iš 8 subjektų, gavusių placebo, atsakas nepasireiškė.

sciencemag.org

wakelet.com

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(5)
(0)
(5)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: