Taupant energiją, iš japonų darbuotojų reikalaujama kirptis trumpai ir vienodai  (11)

Viena Japonijos bendrovė, siekdama sumažinti energijos suvartojimą, nurodė 2700 darbuotojų plaukus apsikirpti vienodai. Jiems liepta pasidaryti „energiją taupančią“ šukuoseną, rašo telegraph.co.uk.

Statybų bendrovė Maeda Corp. pareikalavo, kad vyrai plaukus nusikirptų trumpai galvos šonuose ir pakaušyje, o galvos priekyje plaukai turėtų būti šiek tiek ilgesni. Moterims buvo liepta plaukus nusikirpti trumpai, tačiau paliekant ilgesnius kirpčiukus, kad jie galėtų būti šukuojami į vieną šoną.

„Mūsų kompanija deda visas pastangas saugoti aplinką ir mes norime, kad mūsų darbuotojai nekenktų gamtai“, – tvirtina Maeda Corp. atstovė Chizuru Inoue.

Moteris įsitikinusi, kad, jei darbuotojų plaukai trumpi, jie užtrunka mažiau laiko juos džiovindami plaukų džiovintuvais, todėl sunaudoja mažiau elektros. Be to, teigia moteris, mažėja ir vandens sąnaudos.

„Jei taip elgsis visi darbuotojai, mes sunaudosime daug mažiau energijos“, – tikinas C. Inoue.

Japonijos vyriausybė po kovo 11 d. įvykusios nelaimės Fukušimos atominėje elektrinėje kreipėsi į šalies gyventojus, kad šie sumažintų energijos sunaudojimą.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(1)
(0)
(1)

Komentarai (11)