Šimtametis sėkmingai nubėgo 42 kilometrus ir 195 metrus  (10)

Šimtametis britas tapo seniausiu pasaulyje bėgiku, įveikusiu maratono trasą, praneša BBC. Fauja Singhas iš rytų Londono Toronto maratoną nubėgo per 8 valandas, 25 minutes ir 13 sekundžių.

Įveikęs 35 kilometrus, rekordininkas manė, kad jau teks iš lenktynių pasitraukti, tačiau jis atkakliai bėgo toliau ir finišavo 3850-as, aplenkęs penkis bėgikus. F. Singhas, bėgioti pradėjęs prieš 11 metų, kai mirė jo žmona ir sūnus, kas dieną įveikia po 16 kilometrų. 1911 metais Indijoje gimęs F. Singhas ūkininkavo Pandžabe. 7 dešimtmetyje jis atvyko į Britaniją. Jo treneris ir vertėjas Harmanderis Singhas teigė, kad rekordininkas „netveria džiaugsmu“. „Prieš aplenkdamas paskutinį posūkį, jis sakė, jog tai padaryti bus lyg dar kartą vesti. Jis labai džiaugiasi, jo viso gyvenimo svajonė išsipildė“, – kalbėjo jis.

Senoliui priklauso rekordas ir vyresnių nei 90 metų bėgikų kategorijoje. 2003 metais jis Toronto maratoną įveikė per 5 valandas ir 40 minučių.

„Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis – gyventi be streso. Būk dėkingas už visa, ką turi, venk negatyvių žmonių, šypsokis ir bėk“, – kalbėjo F. Singhas.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (10)