Kalinys, vertas milijono: Berlyne vieno kalinio priežiūrai išleidžiamas milijonas eurų per mėnesį  (6)

Liberalesni imigracijos įstatymai ir Europos Sąjungos plėtra paliko deportacijos centrą Berlyne beveik tuščią. Tačiau miesto valdžia vis dar kas mėnesį išleidžia beveik 1 milijonų eurų 169 sargybinių išlaikymui. Jie jau kurį laiką saugo tik vieną suimtąjį, rašo naujienų agentūra RT.

Frankas Henkelis, atsakingas už Berlyno vidaus reikalų sritį, pripažino, kad buvusiame moterų kalėjime rytiniame Berlyne laikomas tik vienas kalinys, nors vietos yra 214-ai.

Anot politiko, centras negali būti uždarytas dėl teisinių priežasčių.

Vokietijos parlamentarai svarsto siūlymą sujungti Berlyno centrą su visos Brandenburgo žemės deportacijos centru, nes visoje šalyje smarkiai sumažėjo išsiunčiamų kitataučių skaičius.

Pasak F. Henkelio, sunkiais ekonominiais laikais 12 milijonų eurų leidimas kasmet tam, kad būtų prižiūrimas tik vienas nuteistasis, yra lėšų švaistymas.

Pabėgėlių taryba Berlyne ragina centrą uždaryti ir dėl žmogaus teisių pažeidimų. Jos atstovai tvirtina, kad tai, jog vienintelis kalinys, laukdamas deportacijos, verčiamas dienas laukti vienumoje, yra visiškai nepriimtina.

Aut. teisės: 15min.lt

(1)
(0)
(0)

Komentarai (6)