Pasijuskite NATO naikintuvo F-16 „Fighting Falcon“ pilotu: nufilmuotas skrydis virš Lietuvos ir Estijos (Video)  (4)

NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys Belgijos naikintuvų F-16 „Fighting Falcon" pilotai nufilmavo ir paviešino skrydžio virš Lietuvos ir Estijos vaizdus. Įspūdingame 5 min. trukmės filmuke NATO pilotai ne tik skraido virš debesų, bet ir priartėja prie keleivinio orlaivio, atlieka manevrus virš civilinių oro uostų.

Informavę, kad pakilti į orą reikia greičiau nei per 15 min., belgai iš Aviacijos bazės Šiauliuose išskrenda trimis orlaiviais.

Skrydis vyko virš Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijų. Naikintuvams pakilus virš debesų, pilotai atliko kelis manevrus ir netrukus gavo nurodymą patikrinti netoliese pasirodžiusį orlaivį. Filmuotoje medžiagoje gerai matyti po naikintuvų sparnais kabančios raketos.

Priartėję prie skrendančio orlaivio, pilotai nustatė, kad tai yra grėsmės nekeliantis keleivinis lėktuvas.

Apsukę ratą virš Palangos, NATO pilotai pasuko Amari karinės bazės Estijoje link. Iš čia jie grįžo į Lietuvą ir Vilniaus oro uoste imitavo nusileidimą.

Pasitreniravę skraidyti mažame aukštyje, naikintuvai grįžo į Šiaulius.

Vaizdo įrašas buvo paskelbtas socialiniame tinkle "Facebook".

NATO oro policijos misiją virš Baltijos šalių nuo rugsėjo 2 d. atlieka Belgijos Karališkųjų oro pajėgų kontingentas su naikintuvais F-16 „Fighting Falcon". Belgai misiją perėmė iš Prancūzijos karių.

Kaip anksčiau skelbė Lietuvos karinės oro pajėgos, belgai šią misiją atlieka jau trečią kartą. Belgijos Karališkosios oro pajėgos keturių mėnesių budėjimui skyrė 50 karių ir 4 naikintuvus F-16 „Fighting Falcon". Du naikintuvai ir didžioji dalis Belgijos kontingento atvyko iš Kleine Brogel Aviacijos bazės „10-ojo taktinio sparno", esančio šiaurės rytinėje Belgijos dalyje, Limburgo provincijoje, kiti du naikintuvai – iš Florennes Aviacijos bazės „2-ojo taktinio sparno", dislokuoto Belgijos pietuose, Namuro provincijoje.

F-16 „Fighting Falcon" yra amerikiečių gamybos lengvasis daugiafunkcinis ketvirtos kartos naikintuvas. Dėl savo universalumo ir palyginus nedidelės kainos, šie naikintuvai yra gana populiarūs įvairių šalių karinėse pajėgose.

Manoma, kad šiuo metu F-16 „Fighting Falcon" naudoja net 25 šalys.

Vaizdo siužetas

Aut. teisės: 15min.lt

(25)
(0)
(5)

Komentarai (4)