Praėjusių metų statistika: per metus Lietuva neteko tiek gyventojų, kiek jų gyvena Utenoje  (84)

Statistikos departamentas informuoja, kad pernai ekonomika augo sparčiau nei prieš krizę, mažėjo nedarbas, emigracija ir didėjo darbo užmokestis, tačiau pusė gyventojų vis dar teigė išleidžiantys viską, ką gauna. Be to, statistika rodo, kad lietuvių yra jau mažiau nei 3 milijonai – dėl emigracijos ir vis dar gimstamumą viršijančio mirtingumo.

Per praėjusius metus gyventojų sumažėjo daugiau kaip 27 tūkst. ir tai prilygsta Utenos miestui.

Pasak statistikų, pernai gimė beveik 31 tūkst. kūdikių, tačiau mirė beveik 10 tūkst. daugiau. Pernai pastebėtos didesnės Lietuvos piliečių grįžimo namo tendencijos. Iš beveik 24 tūkst. imigrantų daugiau nei 20 tūkst. yra sugrįžę namo Lietuvos piliečiai.

Statistikų teigimu, apibendrinus Lietuvos ūkio rodiklius galima teigti, kad šalies ekonomika atsigauna sparčiau nei tikėtasi ir pernai 1 proc. viršijo 2007 metų lygį – bendrasis vidaus produktas pernai augo 3,4 proc.

„Pramonės sektorius išlieka vienu iš pagrindinių ūkio augimo variklių, pramonė kūrė didžiausią pridėtinę vertę šalyje, užtikrino eksporto-importo augimą, taip pat ir paslaugų sektoriaus plėtrą.

Smarkiai augo statybų sektorius, augo verslo įmonių pardavimo pajamos ir išlaidos darbuotojams“, – teigia Statistikos departamento generalinė direktorė Vilija Lapėnienė.

Pasak statistikų pernai Lietuvoje mažėjo nedarbas ir didėjo realusis darbo užmokestis. Nedarbas siekė beveik 12 proc., ir buvo 1,5 proc. mažesnis lyginant su 2012 metais. Realusis darbo užmokestis išaugo 3,7 proc. ir 0,5 proc. viršijo 2007 metų lygį. Dėl to didėjo vartojimas. Tačiau pagerėjusi finansinė situacija palietė ne visas gyventojų grupes.

„Ryškaus gyvenimo pagerėjimo dar nepajuto pusė gyventojų, kurie teigia, kad išleidžia viską, ką gauna, o kas dešimtas gyventojas turi leisti santaupas ir skolintis. Tačiau prognozuodami šalies ekonomikos pokyčius per artimiausius 12 mėnesių, 31 proc. gyventojų tikėjosi ekonominės padėties pagerėjimo“, – atskleidžia V. Lapėnienė.

Eurostatas prognozuoja, kad šiais metais Lietuvos bendrasis vidaus produktas augs daugiau negu pernai – iki 3,6 proc.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
Autoriai: Virginija Motiejūnienė

(6)
(3)
(2)

Komentarai (84)