Darbdavio požiūris: rasti gerą darbuotoją – sunkiau nei uždirbti milijoną  (23)

Dažnai tenka išgirsti graudžių istorijų apie nepalankią padėtį darbo rinkoje bei kaip sudėtinga įsitvirtinti „švogerių krašte“. Beieškantys darbo viešai pasiskundžia apie neva per aukštus darbdavių keliamus reikalavimus, mosikuoja aukštojo mokslo diplomais ir piktinasi, kaip pabaigus, atrodo, prestižinę specialybę, darbo rinkoje jie nebūna pasitinkami išskėstomis rankomis. Skirtingą padėtį darbo rinkoje nušviečia UAB „Maina & Co“ vadovas Aurimas Vainauskas, kuris teigia, kad susirasti gerą komandos narį į įmonės kolektyvą yra sunkiau nei uždirbti milijoną.

„Prabilti apie neobjektyviai vertinamą situaciją darbo rinkoje paskatino pastarojo mėnesio darbuotojų paieška, o kantrybės taurę perpildė, kai iš penkių į darbo pokalbį atrinktų kandidatų, keturi – nepasirodė. Iš gautų gyvenimo aprašymų į darbo pokalbį tą dieną atrinkome, kaip tuo metu pasirodė, stiprius, motyvuotus kandidatus su aukštuoju išsilavinimu bei darbo patirtimi ir net tada sulaukėme tokio akibrokšto“ – pasakoja Aurimas Vainauskas.

Įmonės vadovas teigia, kad tai ne vienintelis darbo pokalbių metu pasitaikęs kuriozas. Neretai kandidatai vėluoja, pasitaikė atvejis, kad vėlavo visą valandą. Aurimas atskleidžia dar vieną itin įdomų kandidatų segmentą, kurie ateina su pretenzijomis iš karto užimti aukštas, vadovo pareigas, nors darbo pasiūlymas – visiškai kitai pozicijai.

„Tokiems visada sakau: „Parodyk man gerus rezultatus ir užleisiu tau savo pareigas“, tačiau iš šio segmento dar neatsirado nei vienas kandidatas, kuris priimtų mano iššūkį. Tokiems iš karto reikia vadovo pareigų, o karjeros galimybės – nedomina“, – juokiasi A. Vainauskas.

Šiuo metu įmonėje dirba gausus jaunų specialistų kolektyvas. Aurimas pasakoja, kad dauguma jų atėjo paskutiniais savo studijų metais ir be jokios darbo patirties. Įmonės vadovo teigimu toks, atrodo, rizikingas pasirinkimas, atsipirko su kaupu. Praktika parodė, kad darbuotojai be patirties dažniausiai būna labiausiai motyvuoti, sparčiai tobulėja ir pasiekia geriausius rezultatus.

„Pavasarį turėjome dar vieną, visus maloniai nustebinusią istoriją. Susiklostė taip, kad viename mūsų kavos ir kavos aparatų salone teko ieškoti naujo darbuotojo. Į poziciją atrinkome neseniai studijas pabaigusią merginą be jokios darbo patirties. Tiesiog pasikalbėjus pasirodė, kad ji puikiai tiks šioms pareigoms. Labiausiai nustebino tai, kad pirmąjį savo darbo mėnesį ji pasiekė 2 kartus geresnius rezultatus nei prieš tai dirbęs žmogus, kuris prieš ateidamas turėjo solidžią darbo patirtį“, – pasakoja A. Vainauskas.

Aurimas atskleidžia dar vieną praktiką. Tam, kad verslas gyvuotų – reikia lanksčių žmonių, kurie dar neturėtų stereotipinio požiūrio į darbinę veiklą, todėl įmonė nuolatos dalyvauja universitetų projektuose. Dirbant su aukštojo mokslo įstaigomis, atsiranda žmonių su šviežiomis idėjomis, puikiai papildančių komandos gretas. Prie įmonės kolektyvo dažnai prisijungia praktiką atliekantys studentai, o vėliau daugelis čia lieka dirbti. Toliau studentai derina darbinę veiklą su studijomis, taip plėsdami ne tik savo, bet ir įmonės akiratį bei požiūrį į verslą.

Įmonės vadovas atskleidžia, kad atsirenkant kandidatus, labiausiai dėmesį atkreipia į tai, kaip kiekvienas potencialus naujas komandos narys gali prisidėti prie verslo plėtros bei ar jis motyvuotas tai daryti. Aurimo teigimu, motyvacija – tai ne tik galimybė kokybiškai atlikti keliamas užduotis, bet ir noras kartu tobulinti veiklą, pasidalinti savo įžvalgomis, kaip galima vystyti verslo sistemą.

„Kiekvienas šiuo metu mūsų komandoje esantis narys yra svarbus ne tik dėl gerai atliekamų užduočių, bet labiausiai dėl to, kad prie įmonės plėtros prisideda savo vizijomis, patarimais, įžvalgomis bei taip padeda nusibrėžti teisingą kryptį“ – džiaugiasi A. Vainauskas.

Ieškantiems darbo Aurimas pataria pokalbio metu nesusikoncentruoti vien į savo mokslinius laipsnius ar darbo patirtį, nors teigia, kad ir tai yra labai svarbu. Geriau papasakoti, kaip jūs galite suteikti naudos verslui. Tai padės jums gauti trokštamą darbo vietą, o prisidėjus prie verslo plėtros ir gauti solidų atlyginimą, nes nei vienas vadovas tikrai nenori prarasti komandos nario, kuris prisideda prie bendros gerovės kūrimo.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(18)
(15)
(3)

Komentarai (23)