JAV slaptoji tarnyba kartais susimauna taip, kad sunku tuo ir patikėti  (0)

Kai JAV Slaptoji tarnyba patenka į pirmuosius laikraščių puslapius, dažniausiai taip yra ne dėl gerų jų darbų. Pagrindinis agentūros tikslas – saugoti JAV prezidentą ir kitus aukščiausios rango pareigūnus, o darant tai išlikti nematomais. Tačiau vien pastarojo mėnesio naujienos rodo, kad dažnai pažeidėjai tampa nematomesni šiems pareigūnams, rašo „Mashable“.

Šią savaitę Atstovų rūmų komitetas išsikvietė Slaptosios tarnybos vadovę Julia Pierson, kuriai teko aiškintis dėl kaltinimų jos darbuotojams nekompetencija. Nors ji vadovauja agentūrai tik nuo praėjusių metų kovo, pastarojo meto įvykiai rodo, kad ne be reikalo kyla klausimų apie tarnybos vidinę kultūrą ir vadovybę.

Kaip skelbia BBC, jau kitą dieną po apklausos, šį trečiadienį ji įteikė savo atsistatydinimo prašymą JAV nacionaliniam saugumo departamentui. „Šiandien Julia Pierson įteikė savo atsistatydinimo prašymą ir aš jį priėmiau“, – teigiama JAV nacionalinio saugumo departamento sekretoriaus Jeho Johnsono pranešime.

1. Patekimas į Baltuosius rūmus

Sunku patikėti, kad žmogus, kuriam diagnozuotas potrauminio streso sindromas, galėtų ne tik peršokti Baltųjų rūmų tvorą, įveikti pievelę ir įbėgti pro pagrindines duris, bet ir perbėgti per B.Obamos rezidenciją.

Būtent taip atsitiko rugsėjo pabaigoje, kai karo veteranas Omaras Gonzalezas, manoma, parbloškė vieną Slaptosios tarnybos pareigūną ir nubėgo iki Rytinio Baltųjų rūmų kabineto, kur jį galų gale sulaikė vienas apsaugos darbuotojas, kuris tuo metu net nedirbo.

Iš pradžių buvo skelbta, kad įsibrovėlis buvo sučiuptas vos įžengęs pro pastato duris.

Tai, kad žmonės perlipa Baltųjų rūmų tvorą, – ne toks ir retas reiškinys. Tačiau paprastai jie būna nedelsiant sulaikomi dar pievoje. Šis įvykis buvo išskirtinis ne tik dėl to, kad O.Gonzalezui pavyko ne tik taip toli nubėgti, bet ir dėl to, kad su savimi jis turėjo peilį, o savo automobilyje – šovinių, mačetę ir du kirvius.

J.Pierson teigė jau informavusi prezidentą, kaip bus stiprinama apsauga.

2. Nepastebėtas šaulys

Beveik prieš trejus metus Oscaras Ortega savo automobilį pasistatė už maždaug 600 m nuo Baltųjų rūmų ir pradėjo šaudyti iš savo pusiau automatinio ginklo, kai pastate buvo viena iš prezidento dukrų Sasha.

Į Baltuosius rūmus pataikė bent septynios kulkos. Neseniai „The Washington Post“ atskleidė, kad incidento metu šūvius girdėjusiems Slaptosios tarnybos agentams buvo įsakyta nesiimti jokių veiksmų, tad O.Ortega nuvažiavo nesustabdytas.

Slaptajai tarnybai prireikė keturių dienų, kad suvoktų, jog kulkos iš tikrųjų pataikė į Baltuosius rūmus. O.Ortega buvo suimtas, vėliau nuteistas 25 metams kalėjimo.

3. Lifte su prezidentu – ginkluotas buvęs nusikaltėlis

Ginkluotas vyras, kuris anksčiau buvo tris kartus teistas dėl užpuolimo, rugsėjo 16 d. Atlantos mieste buvo įleistas į tą patį liftą, kuriuo važiavo B.Obama, kai jis lankėsi JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro būstinėje.

Tuo metu vyriškis dirbo apsaugos pareigūnu pastate, tačiau Slaptosios tarnybos agentai nežinojo, kad jis yra ginkluotas, net nepatikrino informacijos apie jį prieš įleidžiant jį į liftą.

Pagal protokolą kiekvienam ginkluotam asmeniui, esančiam šalia prezidento, turi būti išduotas specialus leidimas.

4. Išgertuvės Amsterdame

Trys Slaptosios tarnybos agentai buvo išsiųsti namo iš Amsterdamo, kur jie praleido vakarą gerdami iki 2 val. nakties. Vienas jų buvo rastas miegantis koridoriuje viešbučio, kuriame B.Obama buvo apsistojęs per savo kelionę į susitikimą dėl branduolinių ginklų saugumo.

Agentams draudžiama vartoti alkoholį likus 10 valandų iki užduoties pradžios. Šie trys agentai darbą turėjo pradėti jau 10 val. ryto. Jie buvo laikinai nušalinti nuo tarnybos.

5. Alkoholis ir prostitutės Kolumbijoje

Tai buvo skandalas, nuo kurio ir prasidėjo Slaptąją tarnybos kritika spaudoje. 2012 metais. Vienuolika agentų buvo laikinai nušalinti nuo darbo po to, kai Kartagenoje (Kolumbija), jie visą naktį ūžė gerdami su prostitutėmis. Linksmybės baigėsi, kai policija ir viešbučio apsauga mėgino numalšinti konfliktą dėl pinigų tarp vieno JAV prezidento apsaugos agento ir prostitutės. Galiausiai 8 agentai neteko darbo.

Visi 11 pareigūnų į Kolumbiją atvyko saugoti prezidento ir jo komandos.

6. Nusigėrė Salvadore

Nors skandalas Kolumbijoje nuskambėjo bene plačiausiai, agentūra su panašiomis problemomis buvo susidūrusi ir prieš metus.

Grupė agentų kelionės į San Salvadorą metu 2011 m. visiškai nusigėrė. Jie į Salvadoro sostinę atvyko prieš B.Obamos vizitą. Du iš agentų į viešbutį parsivedė palydoves. Vienas agentas spaudai prasitarė, kad „taip nuolat vyksta“.

Aut. teisės: 15min.lt

(23)
(17)
(6)

Komentarai (0)