Nauja Rusijos nacionalinio saugumo strategija: pagrindinės grėsmės - JAV ir NATO, o atsakas į šias grėsmes - galingas branduolinis ginklas ir nuolatinės parengties įprastinės pajėgos

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Arns 2016-01-06 16:15
1) Pinigai maži 2) Mūsų ūkininkai gauna daug mažesnes pieno supirkimo kainas (vėl gi, dėl to, kad matyt tose rinkose pardavimo marža labai maža ar net minusinė įmonėms)
Arthuras 2016-01-06 16:22
hamann, tu ryškiai neverslus. Eksportuojam sūrius į Italiją - puiku! Bet ar gyventumėm blogiau, jei eksportuotumėme ir į Italiją, ir į Rusiją? Jei, tarkim, kaip sakai, į Europą vežti gerokai aukštesni standartai, tai į Rusiją tikrai praeis. Tiesa, kad jau taip apie pieno produktų kokybę ir įrangą - o kokie produktai papuolą į lietuvių lentynas? Prastesni, ar geresni?
Profesorius :) 2016-01-06 16:32
arns rimtai kiek tau moka uz komentarus? cia kazkada pamenu per tv viena moteris gyresi,kad gauna 1000e i men uz komentaru rasinejima. poto gailejosi,kad tai dare nes skleide nesantaika ir pan. turbut sazine uzgrauze bet tu itariu esi vienas is geriausiu tai darbdavys numeta didesni kaula nei kitiem tavo parankiniam
Simplicity 2016-01-06 16:43
hamann, negi tu manai, kad Ukrainos (Tuniso, Ispanijos, Airijos ir t.t) verslininkams reikia tavęs- lietuvio, o ne tavo pinigų? Jei turistas neatvažiuoja, tai ir pinigų niekas neatveža. Kalbant apie maisto eksportą į Vakarus, skirtumas yras tas, kad "Žemaitijos suris" į Rytus vežė savo sūrį "Džiugas", o italams parduoda kokį nors mozzarellos pusfabrikatį, ant kurio italas klijuos savo etiketę ir veš į parduotuves. Kaip ir mano lietuviškos darbovietės atveju, viskas gerai kol yra užsakymų. Jei atsiras kitas gamintojas, kuris tą pusfabrikatį gali pasiūlyti pigiau- užsakymams, LABAS! prastovoms ir etatų mažinimui. Tas tavo pasakymas apie nusidėvėjusią įrangą, tai toks iš fantastikos srities. Vėl viską suabsoliutini iki to, kad "visi taip daro". Jei taip darot jūs, tai nereiškia jog ir kiti tokie turtingi, kad galėtų sau leisti turėti gamybinę liniją, į kurią pastoviai reikia pinigus kišt, kad ji veiktų ir nereikėtų pusę darbo dienos prastovoms nurašyt. Pasak mano šaltinių, Rusijai buvo tiekiami tik aukščiausios kokybės produktai, o mažiau nusisekę produktai likdavo lietuviams. Kaip ir rašiau- bergždžia diskusija, nes arba turi būti "ultra-pseudo-patriotu" (būti baltu), arba šaukti "Ura, tovarišči!" ir stoti į "vatnykų" gretas, nes "Kas ne su mumis- tas prieš mus." ir nuomonės "per vidurį" negali būti. Pasikartosiu ir dar dėl vieno dalyko- jei jūs 100% palaikot visus LR vadovybės sprendimus ir pasisakymus, nes tai yra "patriotiška", tai esat tokia pati vata, kaip ir tie rusai, kurie kryžiumi gulasi po kiekvienu kremliaus sprendimu. Tokie pilieičiai yra patys geriausi- kariauja su menamu išorės priešu ir visiškai nereaguoja į tai, kas tuo metu vyksta jiems po nosimi. Gi, kritikuoti esamą santvarką, kai priešas į vartus beldžiasi, yra taip nepatriotiška ir antivalstybiška.
Arthuras 2016-01-06 16:49
Šiandien delfyje buvo pokalbis apie propagandą. Šnekėjo vyrai protingai, kad reikia vaikus mokyti kritinio mąstymo, kad netikėtų viskuo, ką perskaito ir tikrintų faktus. Viskas kaip ir ok. Ir po to, vienas užvėlė taip, kad buvo galima suprasti, jog vaikams reikia įteigti, jog yra tik viena "tiesa". Taip išeina, kad ragina į fanatiškumą atsakyti fanatiškumu...
hamann 2016-01-06 18:02
Visiems reik pinigų, bet ūkiškai paimkime. rusas atvažiuoja į Turkiją, sėdi ištisai viešbutyje, geria nemokamą alkoholį, maisto pusę suvalgo pusę išmeta (statistiškai - taip yra, nieks nepaneigsit.) ir palygink su kokiu Italu, išgeriančiu kelias taures vyno (kurias paprastai jie ir nusipeka, nes pigaus nemokamo vyno negeria). Jei abu turistai moka vienodai už apsistojimą, tai kurio išlaikymas viešbučiui yra ekonomiškai pelningesnis? Džiugas ir veža džiugą į Italiją. Kiti galbūt ir pusfabrikačius. Visgi apimtys nemažos, tokiai nedideliai rinkai kaip Italija (lyginant su rusija). Ne iš fantastikos, o iš kasdienybės. Kokioje Olandijoje įrangos gal ir neapsimoka taisyti ir restauruoti. Čia - apsimoka, nes laikomos šaltkalvių, elektrikų ir mechanikų brigados ir dirbtuvės. Ir aš nesakiau kad taip visi daro. Bet jei reikalavimai rusijos rinkai yra pakankamai žemi, tikrai nieks didesnių nei minimalūs ir nesieks. EU reikalavimai yra nesulygintinai aukštesni. Kaip jau minėjau net nekalbant apie distributorių reikalavimus. Bent jau maisto pramonėje. Aš neesu už konfliktų eskalavimą, tačiau neįžvelgiu nieko blogo kai yra sakoma tiesa. rusija mūsų regione yra pagrindinis agresorius. Ir nereik bijoti tai įvardinti.
Arns 2016-01-06 19:02
Vėl vaikiškas požiūris. Pvz lietuvių firmos savai rinkai, Rusijos rūko kumpius, dešras. Ispanijoje rūkytų dešrų, kumpių rasi daug? Ne, jiems priimtinesnis vytintas produktas. Taigi šalia lietuviškos linijos, ispanams reiktu statyti atskirą, nes su rūkytomis dešromis vargu ar užkariautum rinką. Kaip egzotinį produktą, kažkiek parduotumei, bet tai nebūtu gamechangeris.
Modestas1 2016-01-18 12:00
Aš manau,kad reikėtų galvoti apie ateitį įdomus filmukas apie Lietuvos ateitį www.youtube.com/watch?v=_qBBy4rUcZI
Vytax 2016-01-18 12:07