Arizonoje suremontuota dujų kamera vėl ruošiama naudoti - jau greitai joje vėl dus žmonės  (11)

Paskutinis žmogus Arizinoje dujų kameroje mirė 1999 metais - jam taip įvykdyta mirties bausmė. Nuo to laiko nenaudota dujų kamera nebuvo išardyta. Tiesą sakant, dabar ji buvo suremontuota ir vėl yra paruošta naudojimui.


Žmogaus teisių aktyvistai ir net nemažai politikų dujų kameras laiko labai žiauriais mirties bausmės vykdymo įrankiais. JAV jų stengėsi atsisakyti jau kurį laiką, nes mirtinos injekcijos buvo laikomos saugesnėmis alternatyvomis. Tačiau dabar vis daugiau kompanijų atsisako tiekti mirtinus kokteilius egzekucijoms. Tokių preparatų eksportą draudžia ir kai kurios šalys. Taigi, JAV kalėjimuose ima trūkti medžiagų mirtinoms injekcijoms, todėl dairomasi kitų išeičių.

Arizona sutaisė seną dujų kamerą ir nusipirko ingredientų vandenilio cianido dujoms (ciano vandeniliui) gaminti. Beje, nacistinėje Vokietijoje šios dujos, naudotos mirties stovyklose, buvo žinomos kaip „Zyklon B“. Galite įsivaizduoti, kaip atrodo diskusijos, kuriose kalbama apie šių dujų naudojimą 21 amžiuje mirties bausmės vykdymui. Žinoma, ta dujų kamera nėra naujiena - JAV jos naudotos pakankamai dažnai. Tiesiog dabar pasaulis yra kitoks.

Skaitomiausi Naujausi

 

Tiesa, šį mirties bausmės vykdymo būda galės pasirinkti tik dalis nuteistųjų - tik tie, kurie nuosprendį išgirdo prieš 1992 metus. Būtent tada Arizona ėmė naudoti mirtinas injekcijas. Tačiau dabar, kaip minėta, trūksta tam reikalingų preparatų. Be to, paskutinis nuteistasis, kuriam Arizonoje buvo suleista mirtina injekcija, kankinosi net dvi valandas - per tą laiką jam suleista net 15 mirtino kokteilio dozių.

 

Pietų Karolinoje nuteistieji gali pasirinkti tarp elektros kėdės ir sušaudymo. Kitur svarstoma grįžti prie korimo. Nors tose diskusijose vis garsiau girdimas ir klausimas, kam mirties bausmės reikalingos apskritai? Tyrimai rodo, kad jos neatgraso nuo nusikaltimų - nusikaltimus darantys žmonės nepagalvoja apie bausmes. Be to, mirties bausmės administravimas ir vykdymas yra labai brangus. Ir, žinoma, nehumaniškas.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(20)
(7)
(13)

Komentarai (11)

Susijusios žymos: