Nuo rugpjūčio 15 dienos Vilniuje nebebus vienkartinių viešojo transporto bilietų  (23)

Vilniaus viešajame transporte nuo rugpjūčio 15 dienos pradės veikti elektroninis bilietas, pakeisiantis dabartines bilietų rūšis naujomis. Vienkartinius bilietus keis 30 ir 60 minučių elektroniniai bilietai, kuriuos pažymėję keleiviai galės persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą, nežymėdami naujo bilieto.

Mėnesio bilietus keis 30 dienų bilietai ir 30 dienų bilietai, galiojantys tik darbo dienomis. Skirtingai nei mėnesio bilietas, galiojęs nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos, 30 dienų bilietas galios 30 kalendorinių dienų pirmą kartą jį pažymėjus.

Pavyzdžiui, pirmą kartą pažymėjus bilietą rugsėjo 7 dieną, bilietas galios iki spalio 6 dienos imtinai. Šiuo metu mėnesio bilietas galioja tik nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos. Be to, visi bilietai galios tiek autobusams, tiek troleibusams.

Keleiviai taip pat galės įsigyti 1, 3 ir 10 parų bilietus, bei 3, 6 ir 9 mėnesių bilietus. Liks galimybė įsigyti vairuotojo parduodamą bilietą, kuris galios iki paskutinės maršruto stotelės.

30 ir 60 minučių bei 1, 3 ir 10 dienų bilietams nustatytos 2 kainos: viena – galiosianti nuo rugpjūčio 15 dienos iki gruodžio 31 dienos, skaičiuojant kainą su 21 proc. PVM tarifu, kita – mažesnė ir įsigaliosianti nuo sausio 1 dienos, – su 9 proc. PVM tarifu.

Bilietas, perkamas iš vairuotojo, nuo rugpjūčio 15 dienos kainuos 3,5 Lt (su 50 proc. nuolaida kainuos 1,75 Lt). Šis bilietas galios iki paskutinės maršruto stotelės.

Rugpjūtį Vilniuje pilna apimtimi pradės veikti e. bilietas. Taip pat nuo rugpjūčio 15 dienos bus nustatyta nauja e. bilieto ir kitų miesto paslaugų vilniečio kortelės kaina – ji sieks 4 litus (šiuo metu kainuoja 8 litus).

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobilių asociacijos „LINAVA“ ir UAB „PricewaterhouseCoopers“ atlikta analizė rodo, kad sostinėje parduodama 48 proc. bilietų su 80 proc. nuolaida, 20 proc. bilietų parduodama su 50 proc. nuolaida.

Rinkos analizės ir tyrimų grupės UAB „Rait“ atliktos apklausos duomenimis, pagrindinis viešojo transporto keleivių prioritetas yra dažnesni ir patogesni maršrutai. Mieste beveik 53 % kelionių trunka iki 30 minučių, o daugiau nei 42 % kelionių iki valandos.

Naujieji bilietai bus platinami įprastose prekybos vietose nuo rugpjūčio 15 dienos.

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie naujuosius viešojo transporto bilietus galite rasti www.vilnius.lt/ebilietas.

Aut. teisės: alfa.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (23)