Jau 2025-aisiais prasidės Mėnulio kolonizavimas: koks yra NASA planas ir kaip viskas bus daroma (Video)  ()

2025-aisiais planuojamas žmonių nusileidimas pietiniame Mėnulio ašigalyje. Ilgalaikis tikslas – išmokti ten gyventi naudojant Mėnulio vietinius resursus, kad nereiktų visko gabenti iš Žemės. Pavyzdžiui, paviršinį Mėnulio grunto sluoksnį galima būtų panaudoti statybos blokų gamybai bei bazių kūrimui. Taip pat tikimasi Mėnulio gelmėse aptikti didesnę ledo koncentraciją ir išgauti vandenį, kurio paviršiuje labai nedaug.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nepaisant to, kad Tarptautinėje kosminėje stotyje astronautai gyvena jau daugiau nei dvidešimt metų, iki šiol stotyje nėra daržovėms auginti skirto didelio šiltnamio. Stotyjė nėra ir vištų, kurios astronautams dėtų kiaušinius. Maistas, vanduo, drabužiai ir visi kiti reikalingi daiktai skraidami iš Žemės.

Skaičiuojama, kad vienas NASA skrydis į Mėnulį kainuos apie du milijardus dolerių. Galvojant apie ilgalaikę žmonių bazę Mėnulyje akivaizdu, kad reikės gerokai pigesnių skrydžių. Tą žada „SpaceX“ erdvėlaivio „Starship“ raketos projektas. Planuojama, kad šis daugkartinio naudojimo kosminis laivas gebės nugabenti tris kartus didesnį krovinį (daugiau nei šimtą tonų) už gerokai mažesnę kainą. Daugiau apie kosminius projektus – „Mokslo sriubos“ laidoje.

Aut. teisės: Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
(7)
(0)
(7)

Komentarai ()